Spotkanie z pszczelarzem PDF Drukuj Email
W dniu 4 grudnia 2019r. nasi uczniowie mieli możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu.
Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Uczniowie dowiedzieli się, jaką rolę w życiu człowieka odgrywają pszczoły, jak wygląda ich życie, poznały niektóre tajniki związane z hodowlą.

Dowiedziały się między innymi, że rój składa się z królowej, robotnic i trutni i w jaki sposób toczy się życie w ulu. Miały również przyjemność zobaczyć mini strój pszczelarza, oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy. Dzieci mogły spróbować wykonać z wosku pszczelego świecę, którą zabrały na pamiątkę do domu. Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.
M.W.