Zadania i cele projektu

Kursy języka hiszpańskiego i polskiego
Kurs j. hiszpańskiego (Chorzelów)
Kurs j. polskiego (Gijón)
Nauka języków ojczystych partnerskich szkół ma na celu poznanie podstawowych zwrotów komunikacyjnych i słownictwa niezbędnego do porozumiewania się w czasie wymiany uczniów oraz do wykonania słowniczka polsko-angielsko-hiszpańskiego. Odbędzie się 40 jednostek lekcyjnych.

Plakat o tematyce "Uczeń-Szkoła-Region"
Uczniowie zdobywają drogą elektroniczną informacje o partnerskiej szkole, a następnie wykonują plakat ilustrujący zagadnienia projektu, zebrane w trzech grupach tematycznych bogato ilustrowanych zdjęciami uczniów, szkoły i regionu.

Miniprzewodnik swojego regionu (obie szkoły)
Opracowanie mini przewodnika opisującego atrakcje turystyczne każdego regionu, w formacie książeczki, która będzie uzupełniona ilustracjami z odwiedzanych miejsc.

Słownik polsko-angielsko-hiszpański (wspólnie)
Wykonanie słowniczka trójjęzycznego w druku i na płycie CD. Nagrywanie wymowy odbędzie się podczas wymiany uczniów. Jest to produkt końcowy naszej współpracy.
Wymiana uczniów
W maju i czerwcu odbędą się dwunastodniowe wizyty uczniów w Chorzelowie i Gijón, podczas których uczniowie zamieszkają u swoich rówieśników, doskonaląc j. angielski i j. hiszpański, poznając codzienne życie, kulturę i tradycje członkowskiego kraju UE.