E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
PDF Drukuj Email

Gala konkursu "Śpiewam, bo lubię"

W ostatni dzień wiosny 21.06.2021, w plenerze Zespołu Szkół w Chorzelowie, odbyło się podsumowanie i uroczyste wręczenie nagród, laureatom VIII Gminnego Konkursu Piosenki pt."Śpiewam, bo lubię", którego organizatorem była nasza szkoła.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych, w których jury w składzie: Katarzyna Hajduk, Michał Witek oraz Jolanta Dudzik (po przesłuchaniach 28 uczestników on-line) nagrodziło następujących laureatów:

I Kategoria - klasy 1-3
I miejsce :Maja Lodarska , Magdalena Rzeźnik
II miejsce: Maja Krawiec, Zuzanna Polak
III miejsce: Katarzyna Duszkiewicz

II Kategoria - klasy 4-6
I miejsce Aleksandra Schab
II miejsce Gabriela Zawisza
III miejsce Kinga Budak

III kategoria klasy7-8 (W tej kategorii jury nie przyznało I i III miejsca)
II miejsce Ania Dudek

Sponsorem nagród był wójt Gminy Mielec, Pan Józef Piątek, natomiast "Nagrody Specjalne" zostały ufundowane przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" 1893 , które zostały uroczyście wręczone przez wiceprezes panią Emilę Żolę. Zostały one przyznane:

I miejsce Maja Zielińska
II miejsce Amelia Wojnarowska
III miejsce Antoni Machała
Czwartą nagrodę otrzymała najmłodsza uczestniczka konkursu Maja Garbarz.

Na wstępie przybyłych gości przywitała dyrektor ZS Chorzelów, pani Mirosława Wydro. O wręczenie nagród specjalnych, poproszono panią Emilię Żolę.
Pani Żola podkreśliła wieloletnią współpracę chorzelowskiej placówki z PTG "Sokół" oraz fakt, że w jej szeregach znajduje się wielu utalentowanych młodych artystów, którzy wiele razy byli laureatami powiatowego konkursu „Barwy Mojej Ojczyzny", którego inicjatorem jest pani Emila na czele z Miejską Biblioteką Publiczną SCK w Mielcu.

Na konkursie można było oglądnąć dość okazałą wystawę prac plastycznych i fotografii uczniów ZS Chorzelów pt. „Jestem artystą przez cztery pory roku", która wzbudzała zainteresowanie wśród zaproszonych gości. We współpracy z SOKiS w Chorzelowie, nasza wystawa mogła być odpowiednio wyeksponowana, za co składamy serdeczne podziękowania dyrektorowi ośrodka kultury, panu Damianowi Małkowi.

Wstępem i zakończeniem jednocześnie całej imprezy było wspólne śpiewanie przez wszystkich piosenki "Chodź pomaluj mój świat". Nagłośnieniem konkursu oraz przygotowaniem  sceny, na której prezentowali się młodzi wykonawcy, gościnnie zajął się pan Tomasz Kłoda, dzięki którego zaangażowaniu, nasza uroczystość przebiegła w profesjonalnych warunkach. Uśmiech gościł na twarzach wszystkich, zarówno gości jak i gospodarzy, imprezę można więc uznać za udaną. Zapraszamy do oglądnięcia zdjęć z konkursu.
Całość imprezy koordynowały: Sylwia Kania oraz Justyna Budak
fot. Mariusz Woźniak "Śpiewam, bo lubię" - przesłuchania

W poniedziałkowe popołudnie 14.06.2021r., o godzinie 16:00 w Zespole Szkół w Chorzelowie odbyły się przesłuchania uczestników VIII Gminnego Konkursu Piosenki "Śpiewam, bo lubię" pod hasłem "Jestem artystą przez cztery pory roku". Jury w składzie: Jolanta Dudzik, Katarzyna Hajduk oraz Michał Witek, odwołując się do regulaminu konkursu, wyłoniło zwycięzców spośród 28 prezentacji.
Ze względów bezpieczeństwo, prezentacje uczestników konkursu odbyły się w formie on-line.

Uroczyste wręczenie nagród i ogłoszenie wyników nastąpi w najbliższy poniedziałek o godzinie 10:30 w plenerze, na terenie Zespołu Szkół w Chorzelowie. Szkoły które w swoich szeregach mają laureatów tego konkursu zostały poinformowane drogą telefoniczną  15.06.2021.

Przypominamy laureatom i ich opiekunom o zabraniu ze sobą podkładu z piosenką. Do zobaczenia!!!


Jak niebo i piekło zawrzało...


30 stycznia 2019 roku uczniowie naszej szkoły, już po raz trzeci, wystawili wyjątkowe jasełka zatytułowane ,,1:0 dla Nieba”.  Tym razem podczas spotkania z rodzicami, a wcześniej 21.12.18 dla swoich kolegów i koleżanek, oraz 25.01.2019 dla obecnych i emerytowanych pracowników naszej szkoły.

Przed narodzinami Jezusa Chrystusa w Niebie i Piekle odbyły się narady. Anioły zastanawiały się jak przygotować grzesznych ludzi na przyjście Pana. Diabły natomiast za wszelką cenę próbowały nie dopuścić do Bożego Narodzenia. Na szczęście im się to nie udało.
 W rolę najważniejszego, najbardziej przebiegłego i okrutnego mieszkańca piekła Lucyfera wcieliła się Kamilla Totoń uczennica klasy 8a. Jej głównym niebiańskim przeciwnikiem był zatroskany Archanioł, którego rolę odegrał Maksymilian Lodarski z klasy 3b gimnazjum. Opiekunką aktorów oraz reżyserem całego przedstawienia była pani Sylwia Kania. Za wizaż uczniów odpowiadała pani Dorota Hyjek. Szczególne wyrazy uznania należ się panu Tomaszowi Kłoda za wypożyczenie sprzętu do oświetlenia wspaniałej scenografii (z elementami teatru cieni), której autorami byli: pani Sylwia Kania, pani  Dorota Hyjek oraz ks. Józef Durlak.


Żywa lekcja muzyki

W ramach współpracy z rodzicami i poznawania ich zawodów oraz zainteresowań, w Zespole Szkół w Chorzelowie odbyły się dwie umuzykalniające lekcje, na których o swojej pracy i pasji opowiedziała nam „grająco” pani Edyta Chlebowska. W dniu 11.01.2019 –piątek oraz 14.01.2019 – poniedziałek, uczniowie naszej szkoły zebrali się w jednej z sal lekcyjnych, aby uczestniczyć w koncercie kameralnym, na którym gościnnie zagrała dla nas pani Edyta Chlebowska. Dla uczniów było to bardzo miłe zakończenie oraz rozpoczęcie tygodnia.
Młodzi melomani, których nie brak w naszej szkole, mieli już nieraz okazję wysłuchać, muzyki na żywo chociażby w Filharmonii Podkarpackiej. Pani Edyta jest zawodowym nauczycielem skrzypiec, pracującym w Państwowej Szkole Muzycznej w Mielcu. Jest również członkiem Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej działającej przy SCK w Mielcu. Uczniowie tym bardziej cieszyli się na spotkanie z naszym miłym gościem i z zaciekawieniem wsłuchiwali się w opowiadanie o budowie i technice gry na skrzypcach. Szczególną uwagę uczniów zwróciła informacja, że skrzypce mają duszę, którą akurat w tym przypadku mogli zobaczyć  ;-). W trakcie lekcji uczniowie mogli wysłuchać koncertu kolęd, wykonanym w duecie na skrzypce i pianino oraz skrzypce i gitarę. Po koncercie uczniowie próbowali swoich sił i mogli poznać podstawy gry na skrzypcach. Dowiedzieliśmy się również o przesłuchaniach i egzaminach wstępnych do szkoły muzycznej, które mają miejsce na przełomie kwietnia i maja. Na zakończenie mogliśmy usłyszeć przepiękne solo na skrzypce –„Czardasza” Vittoria Montiego oraz „Menuet” Luigi  Boccheriniego.
Po zakończonej lekcji wszyscy z uśmiechem na twarzy udaliśmy się do sal lekcyjnych, gdzie mogliśmy jeszcze chwilę porozmawiać o dobroczynnym wpływie muzyki klasycznej na nasz umysł.
Dziękujemy naszemu gościowi za przyjęcie zaproszenia, mając nadzieję, że żywe lekcje muzyki z udziałem pani Edyty zagoszczą na stałe w naszym repertuarze.
Spotkanie odbyło się przy współpracy pani Sylwii Kani-nauczyciela muzyki (akompaniament) oraz pani Renaty Flis-wychowawcy klasy VI-pomysłodawczyni  tego spotkania.
Młodzi melomani - wizyta w Filharmonii Podkarpackiej

17 września 2018 r. uczniowie Zespołu Szkół w Chorzelowie wybrali się na koncert polskiej muzyki filmowej i pieśni patriotycznych, który miał miejsce w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie.

Wszyscy nie mogliśmy się doczekać, kiedy orkiestra symfoniczna zaprezentuje nam swój repertuar przygotowany specjalnie dla nas, ponieważ był to koncert szkolny. Na Sali koncertowej przywitała nas pani Elżbieta Lewicka- konferansjer koncertu. Kiedy zasiedliśmy wygodnie w fotelach w eleganckich strojach i wysłuchaliśmy co dziś dla nas zagrają i zaśpiewają artyści, ujrzeliśmy wchodzącą na scenę orkiestrę symfoniczną, którą przywitaliśmy gromkimi brawami. Po chwili muzycy zajęli swoje miejsca i zaczęli się stroić, co trwało kilka sekund. Kiedy pierwszy skrzypek odebrał informację o gotowości orkiestry do rozpoczęcia koncertu na scenie pojawił się dyrygent wraz z solistami. Za moment pojawiły się pierwsze dźwięki znanych przebojów polskiego kina…

Odbiór muzyki na żywo sprawił, że czuliśmy się wyjątkowo, przeżywając muzykę dosłownie na własnym ciele, kiedy momentami pojawiała się „gęsia skórka”. Doświadczenie to sprawiło że, poznaliśmy iż muzyka to wielka siła, która oddziaływuje nie tylko na duszę. Po takiej dawce wrażeń, czekamy na kolejne doznania dla melomana ;-)    

Wyjazd na koncert zorganizowała Sylwia Kania nasza nauczycielka muzyki. Opiekowała się nami podczas wyjazdu wraz z p. Małgorzatą Aleksandrowicz i p. Dorotą Hyjek.

Dziękujemy;-)
125 rocznica śmierci Piotra Czajkowskiego-wycieczka do filharmonii…

Muzyka jest z nami na co dzień, lecz nie co dzień jesteśmy jej świadomymi odbiorcami.7 czerwca 2018 roku uczniowie Zespołu Szkół w Chorzelowie w tym Szkolnego Koła Muzycznego udali się na koncert do Podkarpackiej Filharmonii im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. W repertuarze usłyszeliśmy utwory wykonane przez Podkarpacką Orkiestrę Symfoniczną pod batutą dyrygenta gruzińskiego MIRIANA KHUKHUNAISHVILIA . Głównym punktem programu była  IV Symfonia f-moll op. 36 rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego.
Większość uczniów, miała okazję po raz pierwszy odwiedzić filharmonię i posłuchać żywej muzyki, ponieważ m.in. jak wyjaśniali, kolokwialnym językiem pisząc, …” to nie moje klimaty”... Wyjazd ten dla większości młodych „melomanów”, okazał się miłym pełnym pozytywnych emocji i wrażeń zaskoczeniem...po koncercie padły pytania… ”to kiedy następny wyjazd na koncert?...”
Nauka z tego płynie stara jak świat …nigdy nie mów nigdy..dopóki nie spróbujesz… Zadowalający jest fakt że i nasza młodzież  pojęła tą naukę, odbierając kulturę z należytym jej szacunkiem…
Następny wyjazd na koncert już we wrześniu… tym razem muzyka filmowa i patriotyczna. Uczestników na liście już przybywa…
Muzyczna Przygodo Trwaj!

 Wśród uczniów Zespołu Szkół w Chorzelowie ,pojawiły  się zapytania o dalszą działalność Szkolnego Koła Muzycznego.

Przerwa, która nastąpiła w działalności Szkolnego KoŁa Muzycznego, spowodowana była dłuższą nieobecnością stałego nauczyciela muzyki. W odpowiedzi, na coraz częściej zadawane pytania uczniów zainteresowanych dodatkowymi zajęciami muzycznymi, chcieliśmy z przyjemnością poinformować, że takowe będą wznowione i  nadal  kontynuowane. Zapraszamy wszystkich chętnych, uzdolnionych muzycznie uczniów, którzy chcą poświęcić swój wolny czas na rozwijanie swoich zainteresowań muzycznych. W każdy piątek o godzinie 13.30 w sali 105 spotykamy się na wspólnym muzykowaniu, czyli zajęciach rozwijających zdolności muzyczne.
W Szkolnym Kole  Muzycznym, będziemy rozwijać swoje talenty artystyczne m.in.  poprzez pracę nad prawidłową dykcją, emisją głosu, poprawą intonacji. Poznamy bliżej fachowe słownictwo muzyczne, jego znaczenie oraz użycie go w praktyce. Będziemy się również starali angażować w uświetnianie szkolnych uroczystości. Chętne osoby będą natomiast przygotowywane do różnorodnych  konkursów muzycznych na różnych szczeblach.
 Przed nami dużo pracy, ale  również licznych atrakcji i przyjemności . Niebawem nasz pierwszy wyjazd na koncert. Opiekunem Szkolnego Koła Muzycznego jest nadal Sylwia Kania, nauczyciel muzyki i plastyki uczący w ZS w Chorzelowie.
 II miejsce - KOLEJNY  MUZYCZNY SUKCES W POWIATOWYM KONKURSIE


28 października uczniowie Szkolnego Koła Muzycznego wzięli udział w III edycji powiatowego konkursu” Wokalmania” w Padwi Narodowej.
 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, ze wszystkich etapów edukacyjnych: w kategorii 1-3 SP Gabriela Kania, w kategorii 4-6 SP Sosińska Julia wraz z chórkiem w składzie Julita Mieszkowicz, Smykla Amelia, Stępień Katarzyna oraz gimnazjum: Sęk Martyna  i Klaudia Hyjek. Konkurs cieszył się
dużym zainteresowaniem, w którym wzięło udział ok. 70 uczestników, jak również wysokim poziomem artystycznym młodych wykonawców.

Tym razem uwagę jury, „przykuł” występ naszych uczennic z klasy szóstej: solistka- Sosińska Julia wraz z chórkiem:  Julita Mieszkowicz, Smykla Amelia, Stępień Katarzyna , które piosenką „Idziemy do kina” wyśpiewały sobie zaszczytne drugie miejsce! Uczennice przygotowała pani Sylwia Kania-opiekun Szkolnego Koła Muzycznego, działającego w ZS w  Chorzelowie.


Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów artystycznych.Szkolne Koło Muzyczne- I miejsce w powiecie po raz drugi !!!
21 października 2015 uczniowie Szkolnego Koła Muzycznego, wzięli udział w jubileuszowej V edycji powiatowego konkursu Barwy Mojej Ojczyzny.
Od pięciu lat uczniowie Gimnazjum w Chorzelowie, którzy należą do Szkolnego Koła Muzycznego, biorą udział w powiatowym konkursie Barwy Mojej Ojczyzny, w którym odnoszą sukcesy a oto najważniejsze z nich: I edycja konkursu - miejsce II- Paterak Angelika, miejsce III- Bednarz Aleksandra, II edycja konkursu – I miejsce duet: Karolina Ciejka i Konrad Sosiński, IV edycja – miejsce II - Konrad Sosiński
Jak do tej pory, dobra passa nas nie opuszcza, bo i tym razem możemy pochwalić się zaszczytnym pierwszym miejscem, które jury jednogłośnie przyznało Sęk Martynie z klasy 3d, którą przygotowała pani Sylwia Kania.
Konkurs Barwy Mojej Ojczyzny odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dla szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych, jak również w dwóch kategoriach wykonawczych: poezja i piosenka. Zarówno w tej pierwszej jak i tej drugiej kategorii, uczniowie z Chorzelowa odnoszą sukcesy. W kategorii poezji w tym roku, wyróżnienie otrzymała Patrycja Ciemięga z klasy 3c, którą przygotowała pani Lidia Kutrybała.
 Cieszymy się wraz z naszymi uczniami ,którzy przy wsparciu swoich pedagogów, odnoszą  liczne sukcesy. Gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy.Z okazji Waszego święta, prosimy aby każdy zapamiętał!
W dniu 14 października obchodzimy święto Dnia Edukacji Narodowej. Na tą okoliczność uczniowie Zespołu szkół w Chorzelowie przygotowali uroczysta akademię.
… „Rok kalendarzowy jak obliczono liczy 365 dni. Rok szkolny jest z całą pewnością krótszy, ale jeszcze nigdzie na świecie, nie obliczono dokładnie, ile dni powinien w sobie mieścić”... Wszyscy są zgodni, co do jednego, że muszą się w nim zmieścić obchody ważnych świąt. Jednym z takich dni jest Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela…
Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, pod kierownictwem pani Marty Grzelak (scenografia, scenariusz) ze szkolnym zespołem wokalno-instrumentalnym (który na ten czas przyjął nazwę „AD HOC”) pod kierunkiem muzycznym ks. Mariusza Muchy (aranżacja muzyczna, gitara basowa, śpiew ) i pani Sylwii Kani(aranżacja muzyczna, klawisze, dekoracja, scenariusz, śpiew), przygotowali różnorodny program artystyczny.
W pierwszej części akademii popłynęły utwory muzyczne, dedykowane wszystkim nauczycielom, przeplatane żartobliwą poezją… Nie zabrakło tu miejsca na kultowy kawałek Erica Claptona Wonderful Tonight , zainicjowany przez naszego ks. Mariusza, który również pięknie go zaśpiewał.
W drugiej część akademii, która była bardziej na luzie, zaprezentowano pokaz mody dla nauczycieli. Talenty aktorskie, które prezentowali nasi uczniowie, wcielając się w rolę modeli i modelek, zostały nagrodzone gromki brawami i salwami śmiechu, na które nie wątpliwie zasłużyli, również swoimi kreacjami.
Na koniec apelu nasza uczennica wraz z dedykowaną piosenką z rep. L. Cohena, złożyła życzenia wszystkim pracownikom: szanownej obsłudze szkoły, Gronu Pedagogicznemu z Dyrekcją na czele.
Z okazji waszego święta, Prosimy by każdy zapamiętał,
Że za trudną pracę z nami  i okazane serce,
Chylimy głowy w ogromnej podzięce.
Korzystając z tej uroczystej chwili-
Żeście się tu zgromadzili
Piosenkę dedykujemy Wam w podzięce
Licząc na Wasze przebaczenie,
Bo przecież macie dobre serce…! 


zobacz galerięKoło Muzyczne – II miejsce w wojewódzkim konkursie!

Uczniowie Szkolnego Koła Muzycznego wzięli udział w VIII Wojewódzkim Konkursie Pastorałki i Kolędy Obcojęzycznej, który odbył się 20 stycznia 2015 w Kolbuszowej.
Do konkursu przygotowywali się Jaworek Jarosław, Martyna Sęk oraz Wiktoria Tuz. Uczniowie wystąpili w dwóch kategoriach: jako zespół- duet Jaworek Jarosław i Tuz Wiktoria, śpiewając rosyjską pastorałkę. W kategorii wokalista wystąpiła Martyna Sęk śpiewając „Cichą noc” po angielsku,  która została nagrodzona dyplomem i upominkami, otrzymując drugie miejsce.  
W konkursie wzięło udział ok. 100 uczestników, organizatorem było kolbuszowskie liceum oraz  Starostwo Powiatowe. Przewodniczącą jury była pani Aleksandra Niezgoda, dyrektor szkoły muzycznej I st. w Kolbuszowej. 
Do konkursu uczniów przygotowywały Małgorzata Aleksandrowicz i Sylwia Kania.


KOŁO MUZYCZNE -  Barwy mojej ojczyzny - II MIEJSCE W POWIECIE!!!


Po raz kolejny uczniowie Szkolnego Koła  Muzycznego wzięli udział w IV edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”. I tym razem-po raz czwarty, mamy w swoich szeregach laureata, co „dodaje nam skrzydeł”.
Konkurs odbył się 22 października 2014r. w Mielcu. Organizatorem jest TG Sokół oraz Miejska Biblioteka Publiczna. Gościem honorowym był Starosta Powiatu Mieleckiego, p. Andrzej Chrabąszcz.
W tym roku w konkursie wzięło udział około 50 osób z dwudziestu szkół z całego powiatu. Należy zaznaczyć, że konkurs z roku na rok gromadzi coraz większą ilość uczestników, co prowadzi do rywalizacji na wysokim poziomie. Krótko rzecz ujmując…nie ma tu miejsca dla osób, które nie potrafią dobrze śpiewać i recytować…
W IV- tej edycji tego konkursu, drugie miejsce (w kategorii śpiew), wywalczył nasz kolega Konrad Sosiński, który z niezwykłym urokiem osobistym, znakomicie zinterpretował piosenkę „Córka rybaka”. Piosenka ta oprócz powierzchownego wątku miłosnego i dość „dancingowej” melodii, w niebanalny sposób prezentuje walory i piękno naszego kraju.
Wyróżnienie w  kategorii recytacja, trafiło do Patrycji Ciemięgi, którą przygotowała pani A.Łukaszek.


„ŚPIEWAM, BO LUBIĘ…”

W dniu 26 maja odbył się VI Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej, którego  celem jest upowszechnianie i promowanie polskich utworów muzycznych oraz rozwijanie talentów  wokalnych wśród młodzieży.  Organizowany przez Koło Muzyczne pod kierunkiem p. Sylwii Kanii już na dobre zagościł w murach naszej szkoły i  jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej.  Profesjonalną konferansjerkę poprowadziła Martyna Sęk z kl. IId  w kameralnie przygotowanej  w tym dniu sali muzyki. Natomiast  umiejętności artystyczne uczestników oceniało jury w składzie:  wicedyrektor p. A. Drozdowska, p. M. Aleksandrowicz i p. Alina Łukaszek.

 A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Szkoła Podstawowa:

I Nagroda:  Gaj Martyna kl.IV

II Nagroda ex aequo:  Pluta Wiktoria,  Pieróg Joanna

III Nagroda: Sosińska Julia i Stępień Katarzyna kl.V
 Wyróżnienie:  Mazgaj Natalia

Gimnazjum:

I Nagroda: Tuz Wiktoria i Aleksandra Bąk kl. IId

II Nagroda: Szymańska Justyna kl. IIc

III Nagroda: Maziarz Aleksandra kl.IIIb

Wyróżnienie:  Zieliński Kamil i Głodzik Krystian kl. Ib

W czasie obrad jury, oczekujący na wyniki oraz publiczność z różnych klas wzięła udział w żywiołowym  karaoke, gdzie zgodnym chórem wyśpiewano znane polskie utwory tj. „Wiosna, ach to ty”, „Chodź pomaluj mój świat” czy „ Anna Maria”.

Nasza rozśpiewana młodzież  pokazała na co ją stać i to już kolejny raz”, dlatego z entuzjazmem czekamy  na następną edycję w przyszłym rokuJ.

zobacz galerięMłodzież Chorzelowskiego Gimnazjum na koncercie symfonicznym w Filharmonii Podkarpackiej.


16.04. 2014 roku ,późnym popołudniem, czterdziestoosobowa grupa młodzieży z Gimnazjum w Chorzelowie, rozwijająca swoje zainteresowania m.in. w Kole Muzycznym ,pod kierownictwem p. Sylwii Kania i opiekunów p. Małgorzaty Aleksandrowicz i p. Agnieszki Czepiżak udała się do Rzeszowa, aby w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego  uczestniczyć w koncercie symfonicznym.
 W koncercie wystąpiła Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej, Chór Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncert wyreżyserował Ryszard Cieśla a dyrygowała Marzena Diakun. Chór przygotowała Katarzyna Sobas-Klocek. W programie koncertu zaprezentowano wybrane fragmenty Pasji wg św. Jana BWV254  Jana Sebastiana Bacha. Pasja wg św. Jana jest jednym z dwóch wielkich dzieł wokalno-instrumentalnych Bacha (Pasja wg św. Mateusza) dotyczącym męki i śmierci Chrystusa przedstawionej w Ewangelii św. Jana, jakie zachowały się do dziś . Jest przeznaczona do wykonania w Wielki Piątek - dzień ukrzyżowania, a zarazem dzień najgłębszej refleksji w kalendarzu chrześcijańskim. Pasja jest utworem posępnym i dramatycznym, a co za tym idzie trudnym w odbiorze.
Warto podkreślić że młodzież wyjechała na koncert w swoim wolnym czasie, co świadczy o jej zainteresowaniu muzyką a nie chęcią urwania się z lekcji . Po koncercie młodzież miała okazje do spotkania m.in. z Marszałkiem Województwa  Podkarpackiego Panem Władysławem Ortylem, oraz Dyrektorem Naczelnym Filharmonii Podkarpackiej - Profesor Martą Wierzbieniec. Pani Dyrektor, ciesząc się faktem obecności tak dużej grupy młodzieży gimnazjalnej, pogratulowała Pani Sylwii Kania, kiedyś swojej studentce oraz członkowi Uniwersyteckiego Chóru, osiągnięć w pracy z młodzieżą i zaszczepianiu w niej zamiłowania do muzyki poważnej. Udział w koncercie wywarł na młodzieży naszego gimnazjum wiele pozytywnych emocji, skłonił do wielu refleksji oraz zachęcił do kolejnych wyjazdów na tego typu koncerty. zobacz galerięKOŁO MUZYCZNE - MAMY LAUREATA W  WOJEWÓDZKIM KONKURSIE !

Dnia 10 lutego w  Instytucie Muzyki w Rzeszowie odbył się IV Podkarpacki Festiwal Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”. Konkurs był adresowany do uczniów gimnazjum oraz starszych…  W konkursie wystartowały cztery osoby ze szkolnego Koła Muzycznego z Gimnazjum w Chorzelowie, wybierając jedną piosenkę z musicalu, filmu, lub aktorską.
Nasi młodzi artyści przygotowali się na tę okazję w następującym repertuarze : Ciejka Karolina odzwierciedlając  bajkową postać z „Krainy lodu” wykonała piosenkę „Mam tę moc”, Sęk Martyna pięknie zaprezentowała się w piosence „Pamięć” z musicalu „Koty”, Jaworek Jarosław doskonale wcielił się w rolę jednego z bohaterów musicalu „Skrzypka na dachu” śpiewając „Gdybym był bogaczem” i Sosiński Konrad prezentując fenomenalnie z  łobuzerskim wdziękiem  piosenkę „Już taki jestem zimny drań” z filmu Pieśniarz Warszawy” .
W konkursie w naszej kategorii wiekowej wzięło udział 30  bardzo dobrze przygotowanych osób. Wśród uczestników konkursu nie znalazły się osoby które nie potrafiły śpiewać, tak więc poziom konkursu był wysoki, a jego konkurencja wzrastała wraz z kolejnym wykonaniem.
Czworo naszych kółkowiczów zaprezentowało się również na wysokim poziomie, pokazując swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Najbardziej z „Naszych” jak się okazało po obradach jury, spodobał się Konrad Sosiński w piosence „Już taki jestem zimny drań”, któremu jury przyznało  III miejsce. Warto nadmienić że przewodniczącą jury była polska piosenkarka Renata Przemyk (autorka m.in. piosenki „Babę zesłał Bóg”)
Serdecznie gratulujemy talentu i odwagi „całej czwórce” , a zwłaszcza naszemu nagrodzonemu koledze Konradowi, życząc wielu, wielu sukcesów. ;-)
Do konkursu uczniowie zostali przygotowani przez opiekuna Koła Muzycznego - S.Kania.Temat SUBKULTUR jest nam lepiej znany!  - kolejny projekt gimnazjalny dobiegł końca.


 13 listopada 2013 roku siedmioro uczniów klasy 3 c zaprezentowało owoce swojej pracy, nad projektem edukacyjnym pt. „Chcę być punkiem, hip-hopowcem, rastafarianem lub metalowcem”, swoim kolegom i koleżankom oraz nauczycielom i dyrekcji gimnazjum w Chorzelowie.
Przez okres pół roku, Juwa Anna, Juwa Izabella*, Kołek Patrycja, Kołek Piotr**, Kościelny Wiktor, Kędzior Patryk oraz Świątek Grzegorz***, przychodzili na wtorkowe spotkania, które odbywały się w sali 105.
Podczas realizacji projektu skupialiśmy się głównie na muzycznych aspektach, czterech wybranych przez nas subkultur: punk, hip-hop, rastafarii oraz metal. W tej płaszczyźnie pokazaliśmy nasze umiejętności wokalne, śpiewając następujące utwory z danych subkultur:
Cover piosenki „Jedwab”, punkowego zespołu Róże Europy należał do duetu Ani Juwy i Patryka Kędziora. Warto tu dodać, ze była to wokalna premiera naszego kolegi Patryka, który świetnie sobie poradził w nowej roli.
Kolejną subkulturą – ruchem rastafarii „zajęli” się Iza i Grześ. Tutaj pokazaliśmy się w piosence zespołu , który tworzy muzykę reggae – mianowicie Ragafaja „ Cała sala…”.Refren piosenki zaśpiewaliśmy wspólnie, natomiast główną melodię „odlotowo” poprowadziła nasza koleżanka Dżuwa.
Następną subkulturą, którą przedstawiliśmy był Hip-Hop. Swoją wiedzę na ten temat pogłębiali Patrycja i Piotr Kołek. Tym razem swoich sił spróbowaliśmy w piosence „Ważne” z rep. Mezo i Kasi Wilk. W rolę rapera Mezo doskonale wcielił się Piter.
 Ostatnią zaprezentowaną przez nas subkulturą- jedną z najbardziej kontrowersyjnych- której początki o dziwo, wywodzą się z muzyki klasycznej, była subkultura metali, w której tajniki wprowadzili nas Wiktor i Grześ. Choć była to już nasza ostatnia prezentacja nie zabrakło w niej wrażeń. Nadszedł czas na pokazanie się w nieco mniej „kulturalnym” śpiewie. Chodzi tu oczywiście o growlowanie, które jest indywidualnym językiem subkultury metalowej. Piosenka którą zaśpiewali z takim „smaczkiem” głosowym-Wiktor, Piter, Patryk i Kuba - nosi tytuł „Wspomnienia jak relikwie” i pochodzi z płyty polskiego zespołu Frontside, którego twórczość określa się jako metalcore i deth metal, także było ostro…
Ponad to nasz starszy kolega, absolwent naszego Gimnazjum Szymon Kamuda, gościnnie uświetnił naszą prezentację solowym coverem na gitarze elektrycznej, grając riffy oraz utwór z klasyki metalu „Sad but true” heavymetalowego zespołu Metallica.
Oprócz muzyki w naszym projekcie rozwijaliśmy się również w płaszczyźnie aktorskiej. Jak sam tytuł projektu wskazuje, chcąc poczuć smak przynależności do w/ w subkultur, wcieliliśmy się w ich przedstawicieli co zostało uwieńczone na filmikach i przedstawione publiczności. Ponad to, aby dobrze poznać ideologie tych subkultur,  sięgaliśmy do różnych źródeł informacji- tworząc prezentacje multimedialne dzięki którym lepiej wprowadziliśmy w świat subkultur naszych widzów.
Podczas prezentowanych subkultur nie zabrakło również odpowiedniej stylizacji ,a co za tym idzie, pokazu mody naszych subkultur.
Dziękujemy za gościnny występ naszemu koledze Szymonowi Kamudzie, oraz Borysowi Staniewsky’emu  z kl. 3 c za rysunek…
Całość projektu koordynowała p. S.Kania.

Objaśnienia:
*pseudonim Dżuwa
**ps. Piter
***ps. Kuba

zobacz galerięPotrójne wyróżnienie dla Gimnazjum w Chorzelowie!


Po raz trzeci uczniowie chorzelowskiego gimnazjum wystartowali w III edycji Powiatowego Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy mojej Ojczyzny”, który odbył się 22 października 2013 roku w Mielcu. Nasza szkołę w konkursie reprezentowali: Rajca Oliwia z kl. 2c, oraz uczniowie Szkolnego Koła Muzycznego Ciejka Karolina z kl. 3c i Sosiński Konrad z kl. 2b w dwóch kategoriach wykonawczych: recytacji i śpiewie.
Za swoje wystąpienia uczniowie otrzymali trzy wyróżnienia. Duet Karolina Ciejka oraz Konrad Sosiński za piosenkę „Chleb Twój i mój”- opiekun p. Kania, Oliwia Rajca za recytację – opiekun p. Śmist oraz Ciejka Karolina - nagrodę specjalną organizatora konkursu TG „Sokół 1893”-opiekun p. Kutrybała.
Ponadto skromny upominek otrzymał Sosiński Konrad, który przekazała poseł na Sejm RP Krystyna Skowrońska.
Gratulujemy, życząc dalszych sukcesów…

Koło Muzyczne –SUKCES W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE!


W niedzielne popołudnie, 2 czerwca 2013 roku w Wiśniowej, odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród połączona z koncertem laureatów VI edycji Międzynarodowego Konkursu Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej, wśród których znaleźli się uczniowie chorzelowskiego Gimnazjum, należący do Szkolnego Koła Muzycznego.
14 maja 2013 roku uczniowie w osobach: Angelika Paterak, Patrycja Lelakowska, Karolina Ciejka oraz Maciej Dąbrowski wzięli udział w przesłuchaniach konkursowych VI edycji Międzynarodowego Konkursu Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej organizowanego przez Ośrodek Kultury w Wiśniowej oraz , Obce Vysny Żipov – Słowacja. Honorowy patronat nad konkursem objęła pani Elżbieta Lukacijewska- poseł do Parlamentu Europejskiego.
Po obejrzeniu i wysłuchaniu 36 prezentacji, polska komisja artystyczna postanowiła przyznać 2 miejsce i wyróżnienie dla uczniów z Chorzelowa. Warto dodać, że w Gimnazjum – w kategorii solistów zostały przyznane 3 miejsca. Natomiast w kategorii zespołów wokalno- instrumentalnych 1 miejsce i wyróżnienie.
Zwyciężczynią 2 miejsca jest Angelika Paterak, która wykonała 2 piosenki: „Idzie dysc” oraz bardzo nastrojowy numer La Paloma adieu”, w który świetnie wprowadziła zgromadzoną publiczność.
Wyróżnienie otrzymał zespół wokalno-instrumentalny, w składzie: Patrycja Lelakowska-śpiew, Karolina Ciejka- śpiew oraz Maciej Dąbrowski- klarnet i śpiew Sylwia Kania - keyboard. Zespół już wychodząc na scenę, zwrócił uwagę jury dzięki ciekawym strojom i urokowi osobistemu. Grupa wykonała energicznie 2 piosenki „Mamma Maria” oraz „Czemu Ty dziewczyno” .
Piosenki folkowe uczniowie wykonali w strojach ludowych wypożyczonych z Gminnego Ośrodka Kultury w Chorzelowie, za co Koło Muzyczne serdecznie dziękuje.
Uczniów przygotował opiekun Koła Muzycznego Sylwia Kania.
zobacz galerię
Witaj maj, trzeci maj!

Uczniowie Koła Muzycznego włączyli się w oprawę artystyczną apelu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go maja, prezentując ciekawy repertuar muzyczny. Wielki aplauz wśród zgromadzonych na sali wzbudziły zwłaszcza dwa utwory „Niepodległość” oraz Dokąd idziesz Polsko”. Tym razem solowe części piosenek zostały wykonane przez Ciejkę Karolinę oraz Lelakowską Patrycję i Bednarz Aleksandrę w utworze „Pytasz mnie”.

Koncert Koła Muzycznego podczas wieczornicy Koła Historycznego
29 kwietnia o godzinie 17.00 w świetlicy naszej szkoły odbyła się wieczornica patriotyczna organizowana przez szkolne Koło Historyczne. Oprawę muzyczną oficjalnej części przygotowali uczniowie Koła Muzycznego, jak również kolejną część tego spotkania, mianowicie koncert muzyczny, gdzie młodzi artyści zaprezentowali się w strojach szlacheckich w nieco „luźniejszym” repertuarze. Solowe fragmenty utworów wykonali: Patrycja Lelakowska, Karolina Ciejka, Dąbrowski Maciej i Konrad Sosiński.

Światowy Dzień Ziemi
22 kwietnia 2013 roku podczas apelu zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie Koła Muzycznego zaprezentowali repertuar dotyczący Ziemi i człowieka. Na akademii można było usłyszeć m.in. takie piosenki jak „ Zamigotał świat”, „Płoną góry płoną lasy”, „Zakwita raz, biały kwiat”…

Dzień Otwarty Gimnazjum
W dniu 12 kwietnia 2013 roku z okazji Dnia Otwartego Gimnazjum odbyły się w naszej szkole różnorodne pokazy artystyczne prezentujące pracę i zdolności oraz osiągnięcia naszych uczniów. Między innymi z częścią artystyczną zaprezentowało się szkolne Koło Muzyczne z ciekawym repertuarem artystycznym, wykonując utwory takie jak np. „Płoną góry, płoną lasy” na trzy głosy. Tym razem koło muzyczne reprezentowały następujące osoby: Matuszek Małgorzata, Gałda Anna, Ciejka Karolina, Paterak Angelika oraz jeden rodzynek Sosiński Konrad. Po występie, Koło Muzyczne zebrało liczne gratulacje od przybyłych gości z innych szkół, za wysoki kunszt wokalny. Uczniowie zostali przygotowani pod kierunkiem opiekuna Koła Muzycznego.

Koncert noworoczny dla rodziców
31 stycznia 2013 roku uczniowie Koła Muzycznego oraz Samorządu Uczniowskiego zaprezentowali się z bogatym montażem artystycznym dotyczącym okresu świątecznego, przygotowanym tym razem dla rodziców, którzy po części artystycznej swoich pociech udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Podsumowanie osiągnięć edukacyjnych I półrocza roku szkolnego 2012/2013
Uczniowie Koła Muzycznego zaprezentowali się z częścią artystyczną podczas apelu dotyczącego osiągnięć edukacyjnych w I semestrze roku szkolnego 2012/2013, śpiewając piosenki za które otrzymywali w mijającym półroczu najwyższe nagrody w konkursach gminnych, międzygminnych oraz powiatowych.

Udział w uroczystym otwarciu Filii nr 4 i Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu.
W ramach współpracy z Miejska Biblioteką Publiczna SCK w Mielcu, uczniowie szkolnego Koła Muzycznego w osobach Sosiński Konrad, Ciejka Karolina oraz Bednarz Aleksandra wzięli udział w noworocznym spotkaniu oraz w uroczystym otwarciu Filii nr 4 i Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w nowym lokalu przy ul. Mickiewicza 2, prezentując się z bogatym programem artystycznym. Prezentacja ta w dniu 30 stycznia 2013 roku o godz. 17.00, jak napisała pani Maria Błażkow z-ca Dyrektora SCK W Mielcu ds. biblioteki „dostarczyła zgromadzonym na uroczystości gościom wielu wzruszeń i radości”. Na spotkaniu pojawiło się wiele dostojnych gości, min. Wiceprezydent Mielca Bieniek Bogdan. Uczniów do występu przygotowała Sylwia Kania opiekun Koła Muzycznego.

Uroczyste otwarcie pracowni informatycznej
3 grudnia 2012 roku uczniowie Koła Muzycznego w osobach Sosiński Konrad i Paterak Angelika uświetnili otwarcie szkolnej pracowni informatycznej występując z krótkim repertuarem muzycznym.


Udział w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej kolędo leć”
24 stycznia uczniowie Szkolnego Koła Muzycznego wzięli udział w kolejnym Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w SOKiS-ie w Chorzelowie. Nagrodzony został duet: Konrad Sosiński i Karolina Ciejka oraz akompaniujący im Aleksandra Nowak oraz Anna Juwa. Wyróznienie otrzymała Anna Gałda. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naszym młodym artystom.„Pastuszkowie bracia mili”…- Koncert noworoczny
5 stycznia 2013 r. w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie Noworoczne na które przybyli pracownicy naszej szkoły, obecni oraz emerytowani jak również zaproszeni goście. Szkolne Koło Muzyczne przygotowało na tą okazję koncert kolęd i pastorałek, przepleciony historią kolęd i scenkami które ukazywały czasy narodzenia pańskiego oraz genezę powstania najbardziej znanej kolędy pt. „Cicha noc…”
zobacz galerię

Koło Muzyczne - kolejne laury w Powiatowym Konkursie pt.” Szczęśliwym być”


04 grudnia odbył się w Mielcu VI Powiatowy Konkurs Piosenki „Szczęśliwym być” . Patronem imprezy był Proboszcz Parafii MBNP w Mielcu - Ks. Kazimierz Czesak i Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Mielcu - Mark Paprocki.”
Konkurs obejmował cztery kategorie, począwszy od uczniów szkoły podstawowej na szkole średniej skończywszy. W sumie w konkursie wzięło udział 37 osób. Uczeń naszego gimnazjum należący do Koła Muzycznego – Konrad Sosiński otrzymał w tym konkursie pierwsze wyróżnienie, którego serdecznie gratulujemy i oczywiście życzymy dalszych sukcesów…

 


28 listopada  2012
r.uczniowie Szkolnego Koła Muzycznego, wzięli udział w Gminnym Konkursie Poezji  Religijnej , który miał miejsce w filii SOKiS-u , w Woli Mieleckiej .
Tym razem Koło Muzyczne reprezentowały nasze koleżanki Karolina Ciejka i Angelika Paterak, które zostały nagrodzone, a tym samym przeszły do IIMiędzygminnego etapu, który odbył się 14 grudnia w Ośrodku Kultury w Grochowem. Nasze koleżanki i tam wywalczyły nagrody: II miejsce należało do Karoliny Ciejki a trzecie do Angeliki Paterak. Uczestnicy konkursu wykonali swoje prezentacje na wysokim poziomie, a było ich tez nie mało ,bo czterdzieści osób. Tym większa nasza radość z wyśpiewanych nagród…

zobacz galerię
„Sławię Cię Ziemio Ojczysta poezją i pieśnią”
 

Jak co roku uczniowie Szkolnego Koła Muzycznego, wzięli udział w Gminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej pt. „Sławię Cię Ziemio Ojczysta poezją i pieśnią” który miał miejsce w filii GOK-u w Woli Mieleckiej .
Po pierwszym etapie tego konkursu który odbył się 8 listopada , nagrodzone osoby przeszły do II etapu międzygminnego który miał miejsce 13 listopada w GOK-u w Chorzelowie Tym razem nagrody trafiły w ręce Konrada Sosińskiego, Angeliki Paterak oraz duetu w osobach: Ani Gałdy i Karoliny Ciejki. Wyróżnienie otrzymał również duet ;Moniki Milaś i Macieja Dąbrowskiego. Uczniów przygotował opiekun Szkolnego Koła Muzycznego p. Sylwia Kania.

zobacz galerięKOŁO MUZYCZNE – Pierwsi w Powiecie!

W dniu 26 października 2012 tj. piątek, uczniowie w osobach: Sosiński Konrad, Ciejka Karolina i Paterak Angelika, wzięli udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Barwy Mojej Ojczyzny”, którego organizatorem jest  Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893”oraz Miejska Biblioteka Publiczna . Całość koordynowała p. Emilia Żola – wiceprezes ds. Kultury. Przewodniczącą kilkuosobowego jury była p. Jadwiga Klaus Prezes Klubu Środowisk Twórczych przy TMZM w Mielcu  W konkursie wzięło udział 55 uczestników,  z  16 szkół gimnazjalnych i dwóch stowarzyszeń. Ich zadaniem było ukazanie walorów i piękna naszej ojczyzny w dwóch kategoriach: recytacja i piosenka.

Po wystąpieniu wszystkich uczestników konkursu,  jury udało się na obrady w celu ustalenia werdyktu. Po ich przybyciu p. E. Żola przed ogłoszeniem pierwszego miejsca  dodała:  …„chyba nikt tu z zebranych nie ma wątpliwości i każdy zgodzi się z werdyktem jury…”po czym  wyczytała nazwiska pierwszych zwycięzców, duet z Gimnazjum w Chorzelowie: Ciejka Karolina oraz Sosiński Konrad. Nasza radość nie skończyła się jednak na pierwszym miejscu, bo jak za chwilkę się okazało ,że i do nas należało również III miejsce, które wyśpiewała Paterak Angelika.  Pani  Emilia Żola wyraziła również zachwyt nad wysokim poziomem uczestników przy czym wtórowała jej pani Prezes Jadwiga Klaus.

W trakcie konkursu pojawił się również pan Starosta Andrzej Chrabąszcz, który gratulował i wręczał nagrody zwycięzcom. Po rozdaniu atrakcyjnych nagród zwycięzcy  pierwszego miejsca ,na prośbę organizatorów konkursu , wystąpili ponownie dostając od publiczności gromkie brawa. Na koniec przemówił pan Starosta, podkreślając zgodnie werdykt jury i życząc dalszych sukcesów młodym artystom.


zobacz galerię
 


KOŁO MUZYCZNE – Konkurs Piosenki Polskiej

01 czerwca 2012 w Zespole Szkół w Chorzelowie odbył się III Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej, którego organizacją zajęło się Koło Muzyczne pod opieką p. Sylwii Kani. Celem konkursu, jak co roku - od trzech lat jest umożliwienie młodzieży gimnazjalnej bliższego kontaktu z muzyką, poprzez prezentację swoich umiejętności wokalnych jak i instrumentalnych.
Tym razem konkurs był adresowany do uczniów Gimnazjum, którzy byli oceniani w jednej kategorii wykonawczej –soliści. Każdy z uczestników prezentował jeden dowolny utwór w języku polskim. Uczestnicy wybierali bardzo zróżnicowany repertuar. Pojawiły się ballady rockowe, utwory popowe, ale i też piosenki Andrzeja Zauchy czy też Anny Jantar, co jest dowodem na to , że ludzie tworzący muzykę, stają się w pewien sposób nieśmiertelni…

W konkursie przyznano trzy nagrody oraz cztery wyróżnienia. Pierwsze miejsce otrzymała Patrycja Lelakowska za wykonanie piosenki „Gdzie Ci mężczyźni” w której nie tylko zaprezentowała swoje walory głosowe ale i talent aktorski. Drugie miejsce należało do Angeliki Paterak, która wykonała piękną piosenkę N. Kukulskiej „Dłoń” dostając od publiczności brawa na stojąco już w połowie utworu. Trzecią nagrodę otrzymała Karolina Ciejka prezentując się w romantycznej piosence „Brzydcy”. Pierwsze wyróżnienie trafiło do Artura Dąbka, który nie tylko zaśpiewał ale i zagrał piosenkę zespołu Lady Pank „Titanic” . Kolejne wyróżnienia trafiły do Anny Gałdy, Moniki Milaś oraz Magdaleny Zięby, która zakończyła konkurs również dobrym wykonaniem piosenki Moniki Brodki „Znam Cię na pamięć” akompaniując samodzielnie na gitarze.

Prowadząca konkurs Justyna Ciejka w czasie obrad jury zaprosiła publiczność do wysłuchania dwóch klimatycznych utworów wykonanych przez Koło Muzyczne. Jednym z nich był „Wehikuł czasuzespołu Dżem. I tu wielka rola i podziękowania dla naszego kolegi gitarzysty Szymona Kamudy, który wzbudził wielki aplauz wśród braci uczniowskiej, nie tylko w „kawałku” „Dżemu” , ale również solówką utworu „Fade to black” zespołu Metalica-za co został nagrodzony skromnym upominkiem.

Koło Muzyczne składa podziękowania dla Jury w osobach : p. K. Machnik-Skalskiej, p. S. Graniczki, oraz przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego E. Kędzior.
Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym, oraz wszystkim uczestnikom konkursu za odwagę, życząc dalszych sukcesów!!!

zobacz galerię
AKTUALNOŚCI Z DZIAŁALNOŚCI KOŁA MUZYCZNEGO W ROKU SZKOLNYM 2011/2012 

 

MAJ:
8 maja-

 

Udział w akademii poświęconej 221 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go maja

Szkolne Koło Muzyczne na tą okazję przygotowało standardowe pieśni patriotyczne oraz jedną z najpiękniejszych pieśni maryjnych pt. „ Czarna madonno”, która została wykonana w dwugłosie przy akompaniamencie gitary.

KWIECIEŃ:
18 kwietnia-

 

Udział w przygotowaniu Dnia Otwartego

Podczas Dnia Otwartego naszej szkoły, Koło Muzyczne wspomogło swoimi umiejętnościami wokalnymi Koło Ekologiczne, a także wspólnie z klasą I c zaprezentowało się aktorsko w przedstawieniu muzyczno-teatralnym pt. „Zemsta inaczej”, za które otrzymało gromkie brawa.

12 kwietnia-

Udział w wieczornicy katyńskiej

Koło Muzyczne wsparło muzycznie wieczornicę patriotyczną pt. Katyń-przebaczyć tak, zapomnieć-nie”, przygotowaną przez Koło Historyczne. Na tą uroczystość zostały przygotowane takie utwory jak: „Cisza”, „Ostatni List”, „Droga na Smoleńsk”, Biały krzyż”, które niewątpliwie wzbudziły u zgromadzonych głębokie wzruszenie.

STYCZEŃ:
27 stycznia-

Udział w apelu podsumowującym I semestr 2011/2012

W piątek odbył się apel na którym zostały podsumowane osiągnięcia naszej braci uczniowskiej, gdzie z oprawą muzyczną zaprezentowało się również Koło Muzyczne. Nasze koleżanki i koledzy pokrótce przedstawili swoje sukcesy, za które otrzymali nagrody w I półroczu. Instrumentalnie włączył się Szymon Kamuda, debiutując na gitarze coverem „We are The Champions”. Gratulujemy talentu oraz życzymy wytrwałości w nowym hobby.

25 stycznia-

 

Udział w IX Przeglądzie Szkolnych Teatrów Jasełkowych- Nagroda

W Sali widowiskowej SOKiS -u w Chorzelowie odbył się kolejny przegląd szkolnych teatrów jasełkowych pt. „ Idźmy przywitać Pana”. Koło Muzyczne wsparło oprawą muzyczną koleżanki i kolegów –aktorów. Nasz grupa artystyczna otrzymała nagrodę oraz kilka wskazówek od jury.

18 stycznia-

Udział w XIII  Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej kolędo leć” – Nagroda.

18 stycznia w SOKiS- u w Chorzelowie odbyła się kolejna edycja konkursu na którym uczestnicy prezentują najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Gimnazjum reprezentowało Koło Muzyczne, spośród którego nagrodzone zostały Angelika Paterak oraz Aleksandra Bednarz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

05 stycznia-

„Nowy Rok Bieży…”

Jak co roku, w naszej szkole na spotkaniu noworocznym na które przybyli nauczyciele emerytowani oraz pracownicy pedagogiczni oraz niepedagogiczni –wystąpiło Koło Muzyczne. Tym razem przygotowaliśmy repertuar pastorałkowy w energicznych aranżacjach . Nasze koleżanki Justyna i Monika zaprezentowały się instrumentalnie grając na fletach barokowych, przedstawiono również jasełka na których nasze koleżanki zaśpiewały klasyczne polskie kolędy w dwugłosie. 

GRUDZIEŃ:

 2 grudnia- 

 Udział w I Gminnym Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych


W piątek 2 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się I Gminny Przegląd Teatrów Profilaktycznych, którego organizatorami są Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz SOkiS, pod patronatem Wójta Gminy Mielec. Do przedstawienia teatralnego włączyło się również nasze Koło Artystyczne, wspomagając widowisko swoim śpiewem, grą aktorską oraz akompaniamentem na gitarze który wykonała Karolina Ciejka. Jury przyznało I Nagrodę uczniom naszej szkoły, z czego ogromnie się cieszymy i wzajemnie gratulujemy.

8 grudnia-

Udział w Gminnym Konkursie Poezji Religijnej


We środę 8 grudnia w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu odbył się Gminny Konkurs Poezji Religijnej w którym nasze Koło Artystyczne tym razem reprezentowały: Bednarz Aleksandra, oraz duet sióstr Wiktoria i Karolina Ciejka. Dziewczęta otrzymały nagrody, które dały im pewne przejście do drugiego etapu Międzygminnego, który odbędzie się za tydzień w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem. Gratulujemy talentu!

15 grudnia-

Udział w Międzygminnym Konkursie Poezji Religijnej


We środę 15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Grochowem odbył się II etap Konkursu Poezji Religijnej, gdzie szczęście również sprzyjało naszym dziewczętom, które zostały nagrodzone przez Jury. Jeszcze raz gratulacje!


LISTOPAD:
9 listopada-

Udział w Gminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej pt.” Sławię Cię Ziemio Ojczysta Poezją i Pieśnią

We środę 9 listopada 2011 r. w Sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z s. w Chorzelowie odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej pt.” Sławię Cię Ziemio Ojczysta Poezją i Pieśnią”. W pierwszym etapie tego konkursu nasze Koło reprezentowali: Karolina Ciejka, Paterak Angelika, Artur Dąbek, którzy otrzymali nagrody , a tym samym zakwalifikowali się do II etapu Międzygminnego, który odbędzie się w Woli Mieleckiej 16 listopada. Gratulujemy

11 listopada-

Udział w Gminnych Obchodach 93 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

W piętek 11 listopada 2quot;;011 r. na terenie Cmentarza Wojskowego, który mieści się przy Zespole Szkół w Chorzelowie młodzi artyści naszej szkoły zaprezentowali bogaty program muzyczno – artystyczny upamiętniający Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

16 listopada-

Udział w Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej pt.” Sławię Cię Ziemio Ojczysta Poezją i Pieśnią


We środę 16 listopada 2011 r. w Fili Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec z s. w Woli Mieleckiej odbyła się kolejny etap tym razem Międzygminnego Konkursu Poezji i Pieśni Patriotycznej pt.” Sławię Cię Ziemio Ojczysta Poezją i Pieśnią”. Nagrodę otrzymały Karolina Ciejka oraz Angelika Paterak, wyróżnienie powędrowało do Artura Dąbka. Serdeczne gratulacje! Życzymy dalszych sukcesów.PAŹDZIERNIK:
25 października-

Udział w Pierwszej Edycji Powiatowego Konkursu pt.”Barwy mojej ojczyzny”


W auli Wyższej Szkoły Gospodarki i Zarządzania w Mielcu po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski pod nazwą „Barwy mojej ojczyzny”. Pośród 55 uczestników znalazły się również nasze koleżanki które zaprezentowały się w kategorii -pieśń patriotyczna.
Swoim wykonaniem zwróciły uwagę jury, które przyznało nagrody dla Angeliki Paterak za II miejsce oraz nagrodę za miejsce III dla Aleksandry Bednarz. Kółkowiczki zostały przygotowane przez opiekuna szkolnego Koła Artystycznego panią Sylwię Kania.
Organizatorem konkursu było Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, które przygotowało cenne nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy, dla nagrodzonych.
Serdecznie gratulujemy, życząc naszym koleżankom dalszych sukcesów.

 zobacz galerię 

Dzień Edukacji Narodowej – 14 października


Uczniowie Koła Muzycznego włączyli się w przygotowanie uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej…
Dnia 13 października w Zespole Szkół w Chorzelowie
miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzoną na sali publiczność przywitała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Ewa Kędzior, po czym głos zabrała Pani Dyrektor Mirosława Wydro.

Część artystyczną akademii przygotowało szkolne Koło Muzyczne w osobach: Lelakowska Patrycja, Ciejka Justyna, Ciejka Wiktoria, Ciejka Karolina, Bednarz Aleksandra, Milaś Monika i Sosiński Konrad pod kierownictwem opiekuna Koła pani mgr Sylwii Kani. Do części artystycznej włączyli się również uczniowie z klasy II a wspierając nas swoim talentem aktorskim m.in. w scence pantomimicznej pt. „ Teścik”, która bardzo rozbawiła publiczność.
W scenariuszu znalazły się treści historyczne dotyczące zatwierdzenia Komisji Edukacji Narodowej przez Sejm Rzeczypospolitej, życzenia i podziękowania dla pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych naszej szkoły za pracę, poświęcenie, serce i miłość.
Uczniowie Koła Muzycznego wystąpili w piosenkach:
„Słowa jak ptaki”- solistka - Bednarz Aleksandra i zespół wokalno - instrumentalny
„Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” – solistka – Lelakowska Patrycja i zespół wokalno- inst.
„Chodź pomaluj mój świat” - śpiew i gra na gitarze – Ciejka Karolina i zespół wokalno – inst.
„ Zimny drań” – solista – Sosiński Konrad i zespół wokalno- inst. z elementami tańca.


Występujący uczniowie otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie akademii głos zabrał jeden z zaproszonych gości w osobie Pani wizytator Elżbiety Gołąbek z Kuratorium Oświaty w Tarnobrzegu, składając życzenia wszystkim pracownikom szkoły i gratulując talentu młodym artystom.

zobacz galerięSprawozdanie z działalność Koła Muzycznego

za rok 2010/2011

Wrzesień:

Przygotowanie oprawy muzycznej z okazji „Wizyty Hiszpanów"(w ramach:
Przywitanie gości chlebem i solą przy akompaniamencie marsza wykonanego przez Macieja Dąbrowskiego
inscenizacja muzyczno - ruchowa do piosenki Shakiry „Waka - Waka", którą zaśpiewała Angelika Paterak
program artystyczny zespołu muzycznego przedstawiony na „Biesiadzie polsko- hiszpańskiej"( klarnet - Dąbrowski Maciej, gitara- Paterak Angelika, tamburyno - Bednarz Aleksandra , keyboard)
 

  Udział w Gminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej pt.: „Sławię Cię Ziemio Ojczysta poezją i pieśnią"

 

Nagrody , które pozwoliły zakwalifikować się młodym artystom do kolejnego II etapu (międzygminnego) przyznano dla:

     Duetu , w osobach: Aleksandra Zawadzka i Magdalena Zięba

     Aleksandry Bednarz

  Angeliki Paterak

    Artura Dąbka

Wyróżnienie otrzymał Maciej Dąbrowski


Udział w Międzygminnym Konkursie Poezji i Pieśni Patriotycznej pt.: „Sławię Cię Ziemio Ojczysta poezją i pieśnią"

Tym razem nagrody otrzymali: Aleksandra Bednarz Paterak Angelika

Wyróżnienia trafiły do Artura Dąbka oraz Aleksandry Zawadzkiej i Magdaleny Zięby

11 listopada - Przygotowanie oprawy muzycznej do gminnych obchodów 92 rocznicy Odzyskania niepodległości przez Polskę w której szczególnie zaprezentowali swój talent muzyczny następujący kółkowicze: Konrad Sosiński, Bednarz Aleksandra, Paterak Angelika - śpiew, Brygida Hajduk-akompaniament na fortepianie

 


Oprawa muzyczna akademii pt. „Gdy wolności nadszedł czas" z okazji 92 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Grudzień:

1. Udział w Gminnym Konkursie Poezji Religijnej.

W grudniowym konkursie nasze Koło Muzyczne reprezentowali: Bednarz Aleksandra, Paterak Angelika i Dąbek Artur którzy swoimi występami wyśpiewali same nagrody. Gratulacje! Kolejny II etap Międzygminny odbył się tydzień później w Grochowem, gdzie szczęście również sprzyjało naszym młodym artystom, którzy zostali docenieni przez tamtejsze Jury nagrodami.

Styczeń 2011

Udział w XII Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej kolędo leć..."

12 stycznia 2011 w GOK- u w Chorzelowie odbył się kolejny , jeden z najbardziej lubianych przez uczestników , konkurs przypominający o magii świąt Bożego Narodzenia, gdzie również prezentowali się nasi kółkowicze.13 stycznia w naszej szkole, jak co roku, odbyło się Spotkanie Noworoczne z udziałem zaproszonych gości w osobach przedstawicieli władz lokalnych jak również emerytowani nauczyciele. Obok znakomitych Jasełek, nasze Koło Muzyczne zaprezentowało swoją część artystyczną. Tu wielkie brawa otrzymał nasz kolega Konrad Sosiński, wykonując energicznie pastorałkę „Już gwiazdeczka się kolebie" w aranżacji maruenge.

Luty

18 lutego mury naszej szkoły odwiedzili, uczniowie z okolicznych miejscowości w celu, zapoznania się z oferta edukacyjną Gimnazjum w ramach „Dni Otwartych", w których chorzelowska brać uczniowska przedstawiała swoje osiągnięcia edukacyjne jak i wytwory artystyczne.
Koło Muzyczne, na tą okazję również przygotowało krótki program wokalno-instrumentalny, m.in. wykonując piosenkę „Z kopyta kulig rwie".

Marzec

21 marca obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji uczniowie mogli nieco inaczej spędzić czas w szkole. Na dwóch godzinach uczniowie brali udział w konkursach zręcznościowych i „Przeglądzie Młodych Talentów"
Część artystyczną w postaci „Przeglądu Młodych Talentów" rozpoczęło Koło
Muzyczne, a w nim zespół fletowy, który pod przewodnictwem nauczycielki muzyki, zagrał piosenkę pt. „Kto za Tobą w szkole ganiał", z akompaniamentem, gitarowym Aleksandry Szumacher. Następnie swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali Brygida Hajduk wykonując utwór o jazzowym „smaczku" autorstwa Oscara Petersona oraz Maciej Dąbrowski grając na klarnecie utwór pt. „La Paloma" oraz „Chodź, przytul, przebacz" Andrzeja Piasecznego. Po występach czysto instrumentalnych przyszedł czas na część wokalną. Na początek Maria Duszkiewicz i Brygida Hajduk zaśpiewały utwór Lady Gagi pt. „Bad Romance". Po anglojęzycznym przeboju przyszedł czas na polską piosenkę, pt. „ 4 osiemnastki" którą zaśpiewał duet w składzie: Adrian Ciejka i Konrad Nowak .Wszystkie występy bardzo przypadły do gustu publiczności, jednak największy entuzjazm wywołały nowo odkryte talenty taneczne z naszego gimnazjum w składzie: Przemek Piękoś, Kamil Bieniek, Hubert Babula i Piotr Zboch oraz Adrian Ciejka i Paweł Wieczerzak - prezentując układ taneczny, będący mieszanką: od współczesnego hip -hopu, następnie klasycznego tańca- do baletu Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie", na Can - Canie zakończywszy. Widok chłopców w spódniczkach i białych rajstopach to w końcu nie codzienne zjawisko. :-).

Maj

Witaj majowa Jutrzenko!

Koło Muzyczne zaprezentowało się po raz kolejny w uroczystej akademii z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tym razem dziewczęta miały pole do popisu w dwugłosowych aranżacjach pieśni patriotycznych z towarzyszeniem akompaniamentu m.in. fletowego, który wykonały kółkowiczki Justyna Ciejka i Monika Milaś.Przy pięknej pogodzie 22 maja 2011r. na terenie obiektów Zespołu Szkół w
Chorzelowie odbył się Festyn Europejski zorganizowany przez uczniów Szkolnego Koła Historycznego oraz jego opiekunki Sylwię Graniczka i Martę Przyłucką, które były wspierane przez Iwonę Kułacz i Sylwię Kania. Festyn został zorganizowany w ramach realizacji projektu CEO „Młodzi Aktywiści Europy". Celem niedzielnej imprezy było przybliżenie uczniom i społeczności lokalnenbsp; j znaczenia polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej oraz tematyki projektu realizowanego przez chorzelowskich kółkowiczów. Występ uświetnił występ Szkolnego Koła Muzycznego przygotowanego przez panią SylwięKania.

Czerwiec

1 czerwca to powszechnie znany Dzień Dziecka. Z tej okazji w naszej szkole można było spróbować sił w różnego rodzaju grach zabawach konkursach sportowych i muzycznych. Koło Muzyczne z pomocą opiekuna zorganizowało w tym dniu, II Konkurs Piosenki Polskiej, w którym wzięła udział znaczna część grona uczniowskiego. Wykonawcom przyznano nagrody i wyróżnienia, którym serdecznie gratulujemy!

8 czerwca w Gminnym Ośrodku Kultury w Chorzelowie odbył się IX Konkurs Piosenki Młodzieżowej: „Śpiewać każdy może&quoi style=t;. Nagroda przypadła dla: Aleksandry Bednarz, natomiast wyróżnienia otrzymały: Patrycja Lelakowska, Monika Milaś, oraz duet Wiktorii i Justyny Ciejka. Gratulacje!
 
  
/w:borderright
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Wolontariat


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości