E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Nauczanie przez przeżywanie PDF Drukuj Email
Najmłodsze dzieci najwięcej uczą się i zapamiętują poprzez przeżywanie, które angażuje różne zmysły. 27 listopada 2019 r. uczniowie klas 0 - III z wychowawcami i opiekunami udali się na wycieczkę do Mielca. Głównym punktem programu było obejrzenie w kinie "Galaktyka" pięknego filmu o zwycięstwie miłości nad nienawiścią - "Kraina Lodu II".

Kolejną atrakcją była niezwykle ciekawa wystawa o słynnym polskim kompozytorze - Stanisławie Moniuszko w SCK w Mielcu. Dzieci nie tylko mogły dowiedzieć się ciekawostek o muzyku, ale również obejrzeć oryginalne listy i fotografie przekazane przez rodzinę, a także obejrzeć eksponaty z licznych oper Moniuszki.

W nowo otwartym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu dzieci obejrzały wystawę Twórców Ziemi Mieleckiej. Wystawa w bibliotece przedstawiła obrazy, rzeźby wykonane z korzeni, ikony i suszone jesienne kompozycje. Dodatkowo dzieci mogły obejrzeć czytelnię, piękny budynek biblioteki i pospacerować po miejskich parkach, gdzie również obejrzały nowoczesne rzeźby.

W ostatnim tygodniu listopada wystawę o jesiennej tematyce dzieci obejrzały w SOKiS w Chorzelowie, gdzie wysłuchały informacji o rodzajach dzieł plastycznych - obrazach malowanych farbami olejnymi, akwarelami, temperami, haftowanych nićmi. Dowiedziały się jaka jest różnica pomiędzy rzeźbą i płaskorzeźbą.

Nauczanie przez przeżywanie rozwija zdolności i zainteresowania poznawcze uczniów, a kontakt ze sztuką jest niezwykle ważny w rozwoju emocjonalnym dziecka.
J.G.
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości