Poznajemy legendy polskie - spotkanie z żywym słowem PDF Drukuj Email
5 listopada 2019 r. po raz kolejny odwiedził naszą szkołę Teatr Edukacyjny Bazyl z Rzeszowa. W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości uczniowie klas 0 - III obejrzeli spektakl "Legenda o Smoku Wawelskim". Przedstawienie przybliżyło dzieciom legendę związaną z dawną stolicą Polski - Krakowem, a także pokazało różne odsłony gry aktorskiej.

W opowieści znanej uczniom z literatury przeplatali się żywi aktorzy, pacynki i kukiełki. Spektakl wzbudził wiele emocji wśród widzów, a aktorzy otrzymali gromkie brawa.

Spotkania z żywym słowem uwrażliwiają najmłodsze dzieci na piękno literatury i sztuki, pogłębiają wiedzę o naszej historii, uczą właściwych zachowań podczas spektakli teatralnych.
J.G.