E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Szkoła pamięta! PDF Drukuj Email
Uczniowie Zespołu Szkół w Chorzelowie przyłączyli się  do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.


Kulminacja działań zgodnie z prośbą pana ministra Dariusza Piontkowskiego odbyła się 25 października. Tego dnia nasi uczniowie i nauczyciele odwiedzili miejscowy cmentarz, porządkowali opuszczone groby, palili znicze i wspominali osoby ważne dla naszej społeczności: Leonarda Bazylińskiego – żołnierza AK, który przeżył rzeź Polaków na Wołyniu, oraz Karola Pełzaczyńskiego- emerytowanego kierownika w Grochowem, uczestnika Powstania 1863 roku. Ponadto uczniowie posprzątali teren symbolicznej nekropolii Polaków poległych w czasie I i II wojny. Na środku nekropolii stoi murowana kapliczka,  wewnątrz której  mieszczą się, drewniane tablice z nazwiskami poległych w I wojnie, a na zewnątrz tablice z nazwiskami tych, którzy zginęli podczas II wojny światowej. Aby uczcić ich pamięć uczniowie zapalili tam białe i czerwone znicze.

Do naszych działań w ramach hasła „Szkoła pamięta” możemy również zaliczyć akcję BohaterOn. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie klas V- VIII na godzinach wychowawczych w ciekawy sposób poznawali historię ludzi żyjących w czasie drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą. W dowód uznania i wdzięczności młodzież przygotowała laurki i listy. Wykonane prace zostały przesłane do wrocławskiej Fundacji Rosa, a stamtąd trafiły do żyjących Powstańców.

Pamiętaliśmy również o Polakach pochowanych za wschodnią granicą. W ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” zbieraliśmy białe i czerwone znicze, które za sprawą oddziału Telewizji Rzeszów trafiły przed 1 listopada na polskie groby na największych lwowskich nekropoliach i cmentarze w małych miejscowościach obwodu lwowskiego.

Inicjatorem i koordynatorem działań „Szkoła pamięta” było Szkolne Koło Wolontariatu.
M.A.
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości