Włączamy się w akcję „BohaterOn” PDF Drukuj Email
Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny rozpropagowało w szkole akcję BohaterOn. Jest to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Uczniowie klas V- VIII na godzinach wychowawczych w ciekawy sposób poznawali historię ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą. Osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania. W dowód uznania i wdzięczności młodzież przygotowała laurki i listy. Wykonane prace zostały przesłane do wrocławskiej Fundacji Rosa, a stamtąd trafią do żyjących Powstańców.
M.A.