E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Spotkanie z przyrodą w Nadleśnictwie Tuszyma PDF Drukuj Email
23 września uczniowie klas IIa i IIIa wraz z opiekunami - p. Jolantą Gawryś, p. Renatą Żak i p. Dorotą Krupą wybrali się do Nadleśnictwa Tuszyma. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia hodowli Koników Polskich. Pan Leśniczy opowiedział o historii koników w Polsce i nadleśnictwie, o ich zwyczajach i budowie. Największą radość sprawiła dzieciom możliwość pogłaskania zwierząt.

W budynku Nadleśnictwa Tuszyma Pan Leśniczy przygotował dla uczestników wycieczki wiele atrakcji: film i pogadankę na temat właściwego zachowania w lesie; zwiedzanie wystaw "Praca w lesie dawniej i dziś", "Fauna i flora Nadleśnictwa Tuszyma" oraz obejrzenie leśnego ula z pszczołami.

Kolejnym punktem programu był przejazd do  Szkółki Leśnej, gdzie uczniowie mogli poznać etapy rozwoju drzew, obejrzeć sadzonki i młode drzewka, zobaczyć jak powstaje kompost i podziwiać fontanny, które podlewały młode roślinki.

W pięknym lesie Nadleśnictwa Tuszyma uczniowie zobaczyli najstarsze drzewo w okolicy - dąb Krystyn, który jest Pomnikiem Przyrody, poznali budowę i rodzaje drzew, a także doświadczyli pokonywania naturalnego toru przeszkód i zebrali na pamiątkę leśne skarby.

Dziękujemy Panom Leśniczym i Nadleśnictwu Tuszyma za dostarczenie najmłodszym uczniom wielu wrażeń i pogłębienie ekologicznych i przyrodniczych wiadomości.
J.G.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości