E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wycieczka klas 0 - III do skansenu w Kolbuszowej PDF Drukuj Email
13 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Park Etnograficzny w Kolbuszowej, który prezentuje kulturę zamieszkujących niegdyś na terenie naszego województwa podkarpackiego Lasowiaków i Rzeszowiaków. Każda klasa odbyła spacer po skansenie z przewodnikiem. Dzieci odwiedziły stare, urokliwe chaty, budynki inwentarskie, stodoły, spichlerze, młyn wodny, wiatraki, zakłady stolarskie i garncarskie z przełomu XIX i XX wieku. 

Kolejną atrakcją było zwiedzanie budynków użyteczności publicznej – remizy strażackiej, muzeum dawnych zabawek, dawnej szkoły, okazałego i pięknie odrestaurowanego kościóła pw. św.Marka Ewangelisty z Mielca-Rzochowa z 1843 r.

Ważnym punktem programu były warsztaty dla każdej klasy - klasa "0" wzięła udział w zajęciach "Malowany konik – świat drewnianych zabawek". Dzieci wspólnie pobawiły się konikami na biegunach, klepakami, terkotkami, kurkami, kołyskami i taczkami.

Uczniowie klasy Ia i IIa odbyli podróż w czasie do dawnej szkoły, gdzie uczestniczyli w "lekcji kaligrafii". Dowiedzieli się ciekawostek o szkolnych przyborach do nauki, o kleksach i ćwiczeniach cielesnych. Pisali rysikami na drewnianych tabliczkach i piórami ze stalówkami maczanymi w atramencie. Siedząc w dawnych ławach, wcielili się w uczniów sprzed stu lat i na własnej skórze przekonali, jak to dawniej w szkole bywało…

Klasa IIIa uczestniczyła w warsztatach "Cała izba przystrojona – kwiaty z bibuły" podczas których poznała sposoby, okoliczności oraz różne techniki wykonywania kwiatów z bibuły i dowiedziała się na temat tradycji przystrajania chat ozdobami z papieru.

Wycieczka do skansenu dostarczyła najmłodszym wielu wrażeń i informacji. Dzieci z wyjazdu wróciły w wyśmienitych humorach z pięknymi ludowymi pamiątkami.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości