Gminny Konkurs „Jeden z dziesięciu” w Chorzelowie PDF Drukuj Email
8 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Chorzelowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Ogólnej „Jeden z dziesięciu” . Konkurs adresowany był do młodzieży szkolnej VII klas Szkół Podstawowych z terenu Gminy Mielec. Głównym celem konkursu było sprawdzenie swoich umiejętności z różnych dziedzin wiedzy, kształcenie umiejętności szybkiego podejmowania decyzji, rozwijanie wszechstronnych zainteresowań oraz wyłanianie talentów. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę z nauk przyrodniczych, humanistycznych, technicznych oraz z codziennego życia. Konkurs został przeprowadzony na zasadach teleturnieju „Jeden z dziesięciu” w trzech etapach. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się wysokim poziomem wiedzy.
Po długich, zaciekłych, ale kulturalnych potyczkach do finału przeszli: Andżelika Duszkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Chrząstowie, Alicja Ciejka ze Szkoły Podstawowej w Książnicach i Natalia Durej ze Szkoły Podstawowej w Chorzelowie. Podczas finału skończyła się pula regulaminowych 40 pytań. Zwycięzcą konkursu została Natalia Durej zdobywając największą liczbę punktów. Drugie miejsce przypadło Alicji Cieśli, trzecie miejsce zdobyła Andżelika Duszkiewicz.
Organizatorem Konkursu pod patronatem Wójta Gminy Mielec była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Chorzelowie.