E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Spotkanie z wynalazcą - Henrykiem Magnuskim PDF Drukuj Email
Czy prawdą jest, że krótkofalówka nie wymaga opłat, nie potrzebuje długiego ładowania, a do tego nie psuje wzroku ? - oto pytanie dla członków Szkolnego Koła Naukowego  „Wynalazcy”, którzy z niecierpliwością czekali na spotkanie z kolejnym  wybitnym  wynalazcą – Henrykiem  Magnuskim. I nie zawiedli się. Wykorzystując metody aktywne podczas zajęć (gry, zabawy, rozmowy, eksperymenty, krzyżówki) poznali ciekawostki z życia polskiego wynalazcy oraz sposoby porozumiewania się między ludźmi na przestrzeni wieków.

Zrozumieli, jak ważna jest   komunikacja w dzisiejszym świecie i jakie ogromne stwarza możliwości.  Hasło „Potrzeba matką wynalazku” stało się punktem wyjścia do zaprojektowania nowych przedmiotów, które mogłyby znaleźć się na liście wynalazków – pomysły były przeróżne, dziwne  a zarazem ciekawe. Wskazywali wady i zalety współczesnych telefonów komórkowych, porównując je z krótkofalówkami – byli bardzo zdziwieni i zaskoczeni swoimi  wnioskami  (np.: posługiwanie  krótkofalówką jest tańsze, zdrowsze, nie psuje wzroku…). Udział w eksperymencie „Błąd w zapisie” pozwolił im zrozumieć, że im więcej osób przekazuje komunikat tym bardziej jest on niedokładny. O tym fakcie przekonali się również, bawiąc się przygotowanymi przez siebie telefonami ze sznurka. Do zabawy – konkursu  zaprosili uczniów klas piątych, którzy dzięki temu poznali sylwetkę Henryka Magnuskiego i  historię powstania „walkie – talkie”. Nie zabrakło również eksperymentów fizycznych pod hasłem „Dźwięki wokół nas” : np. „Grające kieliszki”,  „ Tańczące ziarenka”, które   uzmysłowiły im, jak  moc dźwięku  wpływa na różne przedmioty i jak działa na zdrowie człowieka.  „Wynalazcy” poszukiwali rozwiązań i sposobów radzenia sobie w trudnych sytuacjach np. odłączenie się od grupy w lesie, w obcym mieście, w nieznanym miejscu, nie mając do dyspozycji współczesnych środków komunikacji. Współpraca z rodzicami zaowocowała wykonaniem jednego z pierwszych modeli krótkofalówki.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości