E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
„ Kto czyta, nie błądzi „ PDF Drukuj Email

                            
  W środę 13 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu odbyło się uroczyste podsumowanie 14 edycji Powiatowego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „ Kto czyta, nie błądzi”. Tegorocznej edycji towarzyszyły słowa wielkiej poetki Wisławy Szymborskiej, która powiedziała, że „ czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość wymyśliła”. 
W tym roku w etapie szkolnym wzięło udział 95 uczniów ze szkół mieleckich i szkół z terenu powiatu mieleckiego. Z kolei do II etapu zakwalifikowało się 30 uczniów, spośród których wyłoniono laureatów i finalistów.
Po krótkiej części artystycznej nawiązującej już do wakacji zaproszeni goście : p. Arkadiusz Gałkowski – Dyrektor Wydziału Edukacji w UM w Mielcu, p. E. Wołoszyn  - wicedyrektor SP 6 w Mielcu oraz p. Jolanta Strycharz – z-ca dyrektora ds. biblioteki SCK w Mielcu wręczyli wyróżnionym  uczniom nagrody i dyplomy. W tym zaszczytnym  gronie 8 laureatów znalazła się Joanna Barszcz – uczennica klasy II b gimnazjum.
Z kolei – 13 edycji Powiatowego Konkursu Literackiego „ Tu wszędzie jest moja Ojczyzna „  towarzyszyły słowa Jana Pawła II: „Potrzeba nieustannej odnowy umysłów i serc, aby przepełniała je miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne, jakim jest wolna ojczyzna”. Na ogłoszony przez SP 6 konkurs  wpłynęło ponad 70 prac uczniów ze szkół mieleckich oraz z terenu powiatu mieleckiego. Jury konkursowe wybrało 26 tekstów poetyckich, które przykuły uwagę swą oryginalnością i wartościami artystycznymi oraz miłością do Ojczyzny. Autorzy nagrodzonych tekstów w dniu 13 czerwca odebrali z rąk zaproszonych Gości dyplomy oraz nagrody ufundowane przez p. poseł K. Skowrońską (20 uczniów we wrześniu 2018 r. pojedzie na wycieczkę do Warszawy) oraz UM w Mielcu (6 nagród rzeczowych dla 6 uczniów). Miło nam, że w ścisłym gronie laureatów, którzy pojadą na wycieczkę do Warszawy jest Aleksandra Wiciejowska – uczennica klasy II b gimnazjum Asi i Oli oraz ich  opiekunce p. Lidii Kutrybale serdecznie  gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości