Ozłacamy Kasisi PDF Drukuj Email

W II semestrze Szkolne Koło Wolontariatu nawiązało współpracę z Fundacją Kasisi. Fundacja ta została  założona przez Szymona Hołownię. Jej działaniom przyświeca idea, że „świat został tak urządzony, że każdy ma coś, ale nikt nie ma wszystkiego”.  W pomaganiu innym nie chodzi wcale o litość, ale o spotkanie i o szczęście płynące z tego, że dając, realnie zmieniamy świat. My możemy podzielić się z dziećmi z Kasisi- wioski misyjnej w Zambii - tym, co mamy, a one podzielą się z nami sobą. Dzięki takiej wymianie Kasisi każdego dnia staje się miejscem kipiącym życiem radością.

Na godzinach wychowawczych realizujemy zadania związane z akcją Ozłacamy Kasisi:
•    poznajemy prosty przepis na budowanie dobrych relacji międzyludzkich, dowiadujemy się , jak wiele mogą zmienić niewielkie, z pozoru, gesty ‒ jak codziennie uczyć się uważności, jak żyć z ludźmi, a nie tylko obok nich;
•    udajemy się na wyprawę w świat PRAWDZIWEJ KREACJI i WYOBRAŹNI, przekonujemy się , jak bardzo korzystanie z rzeczy w Afryce różni się od korzystania z rzeczy w świecie zachodnim,  zobaczyliśmy niezwykłe przedmioty wykonane z trawy, butelek, foliowych reklamówek, śrub, drutu i wielu innych z pozoru nieprzydatnych już rzeczy…;
•    w niedalekiej przyszłości czeka nas festyn, na którym wykażemy się kreatywnością i zaradnością przygotowując fanty na Loterię „ COŚ Z NICZEGO”.