E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wycieczka rowerowa PDF Drukuj Email

WYCIECZKA ROWEROWA KOŁA HISTORYCZNEGO

15 września 2010 roku członkowie Koła Historycznego wraz z opiekunami panią Sylwią Graniczka oraz panią Sylwią Kania wyruszyli na wycieczkę rowerowa do Gawłuszowic. Celem wyjazdu było zwiedzanie tamtejszego zabytkowego kościoła, drugiego co do wielkości drewnianego obiektu kultu religijnego w Polsce.

zobacz galerię

Jest on też jednym z najważniejszych zabytków klasy 0 w powiecie mieleckim. Zbudowany został w 1677 roku, a w późniejszych latach rozbudowywany. W latach 1968 - 1975 r. przeszedł generalny remont. Kościół jest jednonawowy, konstrukcji zrębowej, wykonany z drzewa modrzewiowego, kryty gontem. Po jego obejrzeniu udaliśmy się do sali gimnastycznej miejscowego Gimnazjum, gdzie znajduje się drewniana płaskorzeźba przedstawiająca bitwę pod Grunwaldem, wykonana według obrazu Jana Matejki , w skali 1:1. Płaskorzeźba składa się z 34 drewnianych bloków, każdy waży 450 kg. Jej autorem jest pan Jan Papina z Zielonej Góry, który tworzył ją przez osiem lat. To niesamowite dzieło zrobiło na nas  
ogromne wrażenie, pokazując nie tylko fragment historii naszej ojczyzny, ale również możliwości twórcze artysty – amatora. Nasza wycieczka upłynęła w milej, a zarazem edukacyjnej atmosferze.


Ewa Kędzior.   
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 17 gości