E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
 
Dnia 7 marca bieżącego roku uczennice: Eliza Bolon, Natalia Jachowicz, Jagoda Gil i Iwona Rado pojechały się na wycieczkę do Warszawy –była to nagroda z zajęcie I miejsca w konkursie „Zawody bez tajemnic”. Celem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik.
Wiedziałyśmy, że nie będzie to kolejna, zwykła wycieczka (oprócz nas pojechali uczniowie z Radomyśla i I Gimnazjum z Mielca, którzy zajęli II i II miejsce).
Nasza przygoda rozpoczęła się o godz.6.00, z niecierpliwością wypatrywałyśmy tabliczki z napisem -Warszawa. Około godziny 11. bus podjechał przed główne wejście do CNK. Wewnątrz przywitał nas rozradowany, mówiący robot i wielkie wahadło z kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi. Z każdym następnym krokiem byłyśmy coraz bardziej zafascynowane tym, jak w prosty sposób można odkrywać ciekawostki otaczającego nas świata. Dociekałyśmy, jak powstawał świat, kim i skąd jesteśmy, dokąd zmierzamy. Bawiąc się grupowo i indywidualnie eksperymentowałyśmy z wynalazkami, które zmieniają świat. Wciągnęłyśmy się w niesamowitą przygodę, w której:
siedząc na dywanie przekonałyśmy się, jak naprawdę działa latający dywan,
na specjalnych bloczkach uniosłyśmy same siebie,
robiłyśmy największe bańki mydlane, dmuchając w nie tworzyłyśmy niesamowite kształty, próbowałyśmy zamknąć Iwonę w dużej   bańce mydlanej,
biegając jak wiewórka, Jagoda uruchomiła duże młyńskie koło,
krzycząc w tubę Eliza wznieciła ogniowe tornado,
kręcąc dużym szklanym pojemnikiem z wodą Natalia „wykopała” w wodzie dół,
pokręcając kołem uruchomiłyśmy „wrzące piłeczki” , które wciąż zmieniały objętość,
uruchomiłyśmy magnetyczny pociąg,
mierzyłyśmy prędkość i długość poruszania się uruchamianych przez nas bączków,
uruchomiłyśmy domową elektrownię,
łapą niewidzialnego robota zbudowałyśmy wieżę z klocków,
przeprowadziłyśmy udaną operację na misiu,
dociekałyśmy, jak można bezpiecznie pływać łodzią podwodną,
stojąc przed lustrem obserwowałyśmy, jak się zmieniamy,
bawiłyśmy się uruchamiając helikopter i dowiedziałyśmy się dlaczego może on latać.
By doświadczyć wszystkiego trzeba przeznaczyć co najmniej 12 godzin, więc do Centrum wrócimy na pewno, tym bardziej, że atrakcji naukowych będzie jeszcze więcej. A my chcemy poznawać „wielką naukę” łatwymi, niekonwencjonalnymi metodami, poprzez bezpośrednie w niej uczestnictwo.
Byłyśmy również w Planetarium. Przykryte jest ono kopułą o średnicy 16 metrów. Niebo Kopernika pozwoliło nam się przenieść do najodleglejszych zakątków kosmosu, poznałyśmy tajemnicę czarnych dziur. Dzięki zastosowanym tam nowoczesnym technologiom multimedialnym odniosłyśmy wrażenie zanurzenia się w obserwowanych, na co dzień niedostępnych światach.
Po dniu pełnym wrażeń , tuż za Warszawą, wreszcie można było coś zjeść, oczywiście w McDonaldzie. W powrotnej drodze wszyscy mieli dobre nastroje i dzielili się swoimi wrażeniami naukowymi.
 Dzięki wygranej mogłyśmy poznać wielu fajnych ludzi oraz zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, jednym słowem warto brać udział w tego typu konkursach. 
Eliza, Jagoda, Iwona, Natalia
zobacz galerię 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości