E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wycieczka do Warszawy PDF Drukuj Email
 
Dnia 7 marca bieżącego roku uczennice: Eliza Bolon, Natalia Jachowicz, Jagoda Gil i Iwona Rado pojechały się na wycieczkę do Warszawy –była to nagroda z zajęcie I miejsca w konkursie „Zawody bez tajemnic”. Celem wycieczki było Centrum Nauki Kopernik.
Wiedziałyśmy, że nie będzie to kolejna, zwykła wycieczka (oprócz nas pojechali uczniowie z Radomyśla i I Gimnazjum z Mielca, którzy zajęli II i II miejsce).
Nasza przygoda rozpoczęła się o godz.6.00, z niecierpliwością wypatrywałyśmy tabliczki z napisem -Warszawa. Około godziny 11. bus podjechał przed główne wejście do CNK. Wewnątrz przywitał nas rozradowany, mówiący robot i wielkie wahadło z kulą pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi. Z każdym następnym krokiem byłyśmy coraz bardziej zafascynowane tym, jak w prosty sposób można odkrywać ciekawostki otaczającego nas świata. Dociekałyśmy, jak powstawał świat, kim i skąd jesteśmy, dokąd zmierzamy. Bawiąc się grupowo i indywidualnie eksperymentowałyśmy z wynalazkami, które zmieniają świat. Wciągnęłyśmy się w niesamowitą przygodę, w której:
siedząc na dywanie przekonałyśmy się, jak naprawdę działa latający dywan,
na specjalnych bloczkach uniosłyśmy same siebie,
robiłyśmy największe bańki mydlane, dmuchając w nie tworzyłyśmy niesamowite kształty, próbowałyśmy zamknąć Iwonę w dużej   bańce mydlanej,
biegając jak wiewórka, Jagoda uruchomiła duże młyńskie koło,
krzycząc w tubę Eliza wznieciła ogniowe tornado,
kręcąc dużym szklanym pojemnikiem z wodą Natalia „wykopała” w wodzie dół,
pokręcając kołem uruchomiłyśmy „wrzące piłeczki” , które wciąż zmieniały objętość,
uruchomiłyśmy magnetyczny pociąg,
mierzyłyśmy prędkość i długość poruszania się uruchamianych przez nas bączków,
uruchomiłyśmy domową elektrownię,
łapą niewidzialnego robota zbudowałyśmy wieżę z klocków,
przeprowadziłyśmy udaną operację na misiu,
dociekałyśmy, jak można bezpiecznie pływać łodzią podwodną,
stojąc przed lustrem obserwowałyśmy, jak się zmieniamy,
bawiłyśmy się uruchamiając helikopter i dowiedziałyśmy się dlaczego może on latać.
By doświadczyć wszystkiego trzeba przeznaczyć co najmniej 12 godzin, więc do Centrum wrócimy na pewno, tym bardziej, że atrakcji naukowych będzie jeszcze więcej. A my chcemy poznawać „wielką naukę” łatwymi, niekonwencjonalnymi metodami, poprzez bezpośrednie w niej uczestnictwo.
Byłyśmy również w Planetarium. Przykryte jest ono kopułą o średnicy 16 metrów. Niebo Kopernika pozwoliło nam się przenieść do najodleglejszych zakątków kosmosu, poznałyśmy tajemnicę czarnych dziur. Dzięki zastosowanym tam nowoczesnym technologiom multimedialnym odniosłyśmy wrażenie zanurzenia się w obserwowanych, na co dzień niedostępnych światach.
Po dniu pełnym wrażeń , tuż za Warszawą, wreszcie można było coś zjeść, oczywiście w McDonaldzie. W powrotnej drodze wszyscy mieli dobre nastroje i dzielili się swoimi wrażeniami naukowymi.
 Dzięki wygranej mogłyśmy poznać wielu fajnych ludzi oraz zwiedzić Centrum Nauki Kopernik, jednym słowem warto brać udział w tego typu konkursach. 
Eliza, Jagoda, Iwona, Natalia
zobacz galerię 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

MAPA KULTURY

 

CEO

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

Wolontariat


A MURY RUNĄ...

 

eTwinning

Erasmus+

FRSE

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

Blog sportowy


WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości