„Cud świętej nocy” PDF Drukuj Email

W piękną tradycję przeżywania tajemnicy Bożego Narodzenia wpisują się przygotowywane przez uczniów naszej szkoły jasełka. Tegoroczne misterium bożonarodzeniowe „Cud świętej nocy” pozwoliło na nowo przeżyć narodzenie Pana Jezusa w Betlejem sprzed 2000 lat.
Jasełka były wystawiane kilkakrotnie. Premiera jasełek miała miejsce 22 grudnia 2011r. Misterium Bożego Narodzenia obejrzały najmłodsze dzieci z przedszkola, zerówki, szkoły podstawowej i z gimnazjum. 5 stycznia 2012 roku jasełka wystawiono po raz kolejny podczas noworocznego spotkania emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Kilkuminutowymi brawami nagrodzono profesjonalną grę młodych artystów. Jasełka przygotowała cała klasa II d gimnazjum oraz uczniowie: Mateusz Kumorek, Wojciech Graniczka, Mateusz Ochalik, Łukasz Krupa, Dawid Dąbrowski, Sebastian Matuszek, Grzegorz Niziołek, Norbert Piechota, Krystian Smykla i Michał Wójcik. Przedstawienie Jasełek upiększył swoim śpiewem chórek, przy akompaniamencie pani Sylwii Kani. Wiele pracy w przygotowanie dekoracji włożyła p. Małgorzata Lasek i p. Wiesława Paśko. Nad całością czuwał ks. Janusz Batko; współpraca ks. Sławomir Sosnowski.
 zobacz galerię