E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Jesteśmy najlepsi w powiecie!!! PDF Drukuj Email

W bieżącym roku szkolnym Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna wraz z Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu zaproponowała gimnazjalistom klas trzecich udział w konkursie „Zawody bez tajemnic”. Jego podstawowym celem było przygotowanie uczniów do prawidłowego i trafnego wyboru zawodu, pogłębienie wiadomości na temat różnych grup zawodowych oraz aktywizowanie do samodzielnego poszukiwania źródeł informacji z zakresu rynku pracy.
Zadanie konkursowe polegało na prezentacji, w dowolnej formie, wybranego zawodu przez grupy 4-5 osobowe, każde gimnazjum mogło wytypować tylko jeden zespół. Konkurs przebiegał w dwóch etapach – pierwszy szkolny i drugi – powiatowy.
Eliminacje szkolne zostały przeprowadzone przez Panią Renatę Flis i Magdalenę Pietrzak w dniu 25 października 2011 roku. Szansę na pierwsze miejsce miały dwa zespoły: dziewcząt w składzie: Eliza Bolon, Iwona Rado, Jagoda Gil, Natalia Jachowicz (zawód – Copywriter) i chłopców w składzie: Dawid Surowiec, Patryk Paterak, Szymon Kamuda, Maciej Gałda (zawód – programista). Decyzja nie była łatwa, gdyż obie prezentacje były na dobrym poziomie, jednak tylko jeden zespół mógł przejść dalej. Zwyciężył zespół dziewcząt.
Długo czekaliśmy na finał konkursu, gdyż termin był przekładany wielokrotnie z powodów niezależnych od organizatorów. Aż nareszcie nadszedł ten dzień!!! W dniu 12 stycznia 2012 r., w sali nr 1 Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, piętnaście zespołów z powiatu mieleckiego rozpoczęło prezentacje przygotowanych zawodów. I tak zebrani zapoznali się ze specyfiką, niby znanego, zawodu lekarza, psychologa, budowlańca, żołnierza. Z mniej znanych zawodów prezentowany był cpoywrter, tester gier komputerowych, wedding planner. Konkurencja była duża, a poziom prezentacji wysoki.
 Nasz zespół zaprezentował zawód copywritera. Oprócz informacji o zakresie obowiązków, potrzebnym wykształceniu i możliwościach pracy, dziewczyny w scence pokazały jak wygląda trud twórczy copywritera, przygotowały również plakat o tym zawodzie. 
Po zakończeniu wszystkich prezentacji komisja udała się na obrady. Czas oczekiwania na werdykt umilali nam najlepsi wokaliści z gimnazjów powiatu mieleckiego. Wystąpiły również uczennice z naszej szkoły: Angelika Paterak i Aleksandra Bednarz, których wykonanie spotkało się z dużym aplauzem publiczności.
Wreszcie pojawiła się komisja z wynikami. Przewodnicząca komisji krótko omówiła wyniki obrad, podkreśliła walory poszczególnych prezentacji, następnie przeszła do tego, na co wszyscy z niecierpliwością czekali – przedstawienia wyników. Najpierw wręczono zespołom dyplomy za udział, następnie przyszła kolej na wyróżnionych. Napięcie rosło, a naszej szkoły nie było wśród wyczytanych. Zostało trzy miejsca, nie mogłyśmy uwierzyć, gdy się okazało, że komisja przyznała zespołowi z naszej szkoły PIERWSZE miejsce, dodatkową niespodzianką było to, że członkowie nagrodzonych zespołów pojadą do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie!!! Radości i gratulacjom nie było końca.
Przebieg całego konkursu z napięciem śledziła Pani dyrektor Mirosława Wydro, która trzymała kciuki za nasz zespół. Zmaganiom gimnazjalnych drużyn przyglądali się m.in. Zdzisław Nowakowski Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Andrzej Bryła Wicestarosta Powiatu mieleckiego, Stanisław Tomza Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu oraz Józef Lewczak Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.
 Copywriter 
 Programista
zobacz galerię

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy ZWYCIĘŻCZYNIOM i czekamy na relację z pobytu w Centrum.
M.P. i R.F.
 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości