E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę! PDF Drukuj Email

Zima to trudny czas dla zwierząt, a dla ich właścicieli okres próby. Bądźmy odpowiedzialni za naszych małych podopiecznych w zagrodach, domach i w ich środowisku naturalnym .
Członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego zorganizowali akcję ,, Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę”. Kolejny już raz, przez cały grudzień zbieraliśmy karmę, koce, miski…., które w dniu 23 grudnia 2011 roku zostały przekazane mieleckiemu schronisku im. św. Franciszka z Asyżu.
Nad całą zbiórką czuwały nasze niezastąpione opiekunki: p. Jadwiga Korzec i p. Lidia Kutrybała. W akcję zaangażowali się nie tylko członkowie koła, ale wielu uczniów całego Zespołu Szkół. Za wszelką pomoc w imieniu milusińskich ze schroniska, serdecznie dziękujemy. Mimo bardzo łagodnej na razie zimy, pamiętajmy o tym, aby nie pozostawiać zwierząt w czasie mrozów na zewnątrz budynków, szczególnie dotyczy to osobników starych i chorych. Budy dla psów należy uszczelnić, wypełnić słomą, dobrze by było przed wejściem do budy przybić zasłonkę z grubego koca. Nie zapominajmy o napełnianiu misek świeżą wodą.
Łańcuchy nie mogą być zakładane na szyję psa bez skórzanej obroży. W czasie największych mrozów psa należy spuścić z uwięzi, oczywiście na ogrodzonym terenie. Pamiętajmy również , że koty nie są przyzwyczajone do mrozów i w niskich temperaturach giną. Pozwólmy im schować się np. w ciepłej szopie, stodole. Otoczmy troską dzikie ptaki, pamiętajmy jednak, że dokarmianie rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy spadnie śnieg. Ptaki nie mogą przeżyć bez wody, jeśli przyjdzie do nas prawdziwa, mroźna zima –pamiętajmy o tym, aby w poidełkach jej nie brakło. Powodzenia, pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę.
zobacz galerię 
 
Członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego
 
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości