British culture day PDF Drukuj Email

W dniu 6 grudnia w ramach kółka Angielskiej Ligii Zadaniowej uczniowie klasy I d zaprezentowali anglojęzyczną dramę pt. „Fawkes Day" związaną z autentycznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Wielkiej Brytanii w XVII wieku. Przedstawiono zawiązanie spisku i próbę zamachu na króla Jamesa I, która wprawdzie zakończyła się niepowodzeniem, ale ukazała siłę ludu i potrzebę zmiany w ówczesnym systemie władzy. Dała też początek tradycji fajerwerków, które obecnie stanowią nieodłączny element świętowania dnia 5 listopada. Uczniowie wykazali się umiejętnościami językowymi, inwencją scenograficzną, muzyczną i kreatywnością w przygotowaniu kostiumów. Mamy nadzieję, że inscenizacja wywarła dobre wrażenie na widzach oraz stanowiła żywą lekcję języka angielskiego dla młodszych uczniów. Na przedstawienie przybyli zaproszeni goście wicedyrektor szkoły p. Aleksandra Drozdowska oraz klasy V, VI SP i II gimnazjum z nauczycielami, którzy nagrodzili występ gromkimi brawami.

‘Remember, remember
The fifth of November