E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Szkolne Koło Ekologiczne znowu w akcji ! PDF Drukuj Email
     W bieżącym roku szkolnym 2011/2012 uczniowie Szkolnego Koła Ekologicznego wraz z opiekunkami: p. J Korzec i p. L. Kutrybałą kolejny już raz realizują zadania XXIII edycji Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej ,,Florek”. 
Kolejna edycja ,,Florka” będzie zielona, liściasto- iglasta i pachnąca żywicą. W 2011 roku- Międzynarodowym Roku Lasów- nie może zabraknąć nas – młodych ekologów w tych obchodach, bo lasy to największy skarb narodowy, a także nasze naturalne środowisko do wycieczek i podglądania przyrody ,, na żywo”.
Realizujemy kolejno pięć zadań:
1. Grzybobranie. Wybierzemy się do lasu na wycieczkę i dowiemy się, gdzie i jakie grzyby rosną. Jadalne odmiany zasuszymy, zakonserwujemy i przywieziemy na zlot. Pamiętamy - grzyby to nie tylko pożywienie ludzi , nie wolno więc niszczyć żadnych grzybni. Zbierzemy też informacje o znaczeniu grzybów przyrodzie. Termin realizacji zadania- do 9 grudnia 2011r. Jako meldunek przygotujemy nasz atlas grzybów.

2. Leśne Boże Narodzenie. Drewno znalazło dziś w świecie ponad 30 tys. Zastosowań. Jest wytrzymałe, lekkie, elastyczne i trwałe. Co ważniejsze, to produkt całkowicie naturalny i ekologiczny. Przygotujemy ozdoby świąteczne wykonane tylko z drzewa ( patyczki, kora , wióry itp.). Wybierzemy 3 najciekawsze prace i prześlemy do sztabu akcji. Termin realizacji zadania - do 27 stycznia 2012 roku.

3. Z leśnikiem za pan brat- zaprosimy na spotkanie koła leśnika i porozmawiamy z nim o jego pracy. Spróbujemy dowiedzieć się- jak możemy mu pomóc. Zaangażujemy się także w dokarmianie leśnych zwierząt. Ustalimy wspólnie z nim, gdzie na wiosnę możemy zasadzić krzewy. Napiszemy, gdzie i kiedy odbyło się spotkanie. Wykonamy również prezentację multimedialną ze spotkania. Termin realizacji – do 31 marca 2012roku.

4. Czysty las- na wiosnę wszyscy robią tzw. porządki , więc posprzątamy ,,nasz” fragment lasu. Przy realizacji tego zadania miejsce i termin sprzątania oraz odbiór śmieci uzgodnimy z leśniczym. Przygotujemy dokumentację fotograficzną. Termin realizacji – do 30 kwietnia 2012 roku.

5. Sadzimy krzewy polskich lasów. Zasadzimy około 6 krzewów, które występują w polskich lasach. Nasze rodzime krzewy dorównują urodą tym egzotycznym, a znacznie lepiej znoszą mroźne zimy. Dodatkowo ich owoce dostarczają pożywienia zwierzętom. Termin realizacji zadania- do 11 maja 2012 roku.

Każde z realizowanych zadań jest fotograficznie dokumentowane, sprawozdania wysyłane do sztabu akcji w formie elektronicznej, informacje
o realizacji zadań zamieszczane na stronie internetowej naszej szkoły oraz gablocie na szkolnym korytarzu.
Mamy nadzieję zrealizować w terminie wszystkie zadania i spotkać się jak co roku na zlocie podsumowującym akcję w dniach 24-26 maja 2012 r. w ośrodku
,,Berdo”, w Myczkowcach.

Członkowie i opiekunowie Szkolnego Koła Ekologicznego
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości