E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wizyta w Nadleśnictwie Tuszyma PDF Drukuj Email
17 października 2023 r. uczniowie klas IIA i IIB wraz z wychowawcami i kilkoma rodzicami wzięli udział w "zielonej lekcji" w Nadleśnictwie Tuszyma.
Pierwszą atrakcją było spotkanie z leśniczym i obejrzenie hodowli konika polskiego. Hodowla mieści się na dużym, ogrodzonym obszarze o powierzchni około 10 ha, który oferuje konikom dostęp do łąk, pastwisk i wody. Obecnie w rezerwatowej Hodowli Konika Polskiego w Nadleśnictwie Tuszyma znajduje się osiem koni, które są hodowane i chronione.
Kolejnym punktem wycieczki był spacer nad pobliski odrestaurowany staw rekreacyjny, przy którym uczniowie dowiedzieli się dużo ciekawych informacji o zwierzętach wodnych i o korzyściach wody dla lasu i środowiska.

Ciekawym punktem programu był pobyt w szkółce leśnej Nadleśnictwa Tuszyma. Tu uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przygotowuje się sadzonki do zalesiania, poznali gatunki drzew iglasych i liściastych, a także zwierzęta, które w naturalny sposób zwalczają szkodniki drzew.

Na zakończenie dzieci mogły pobawić się wspólnie w chowanego i pokonywać naturalne leśne przeszkody.

Po takiej aktywnej "zielonej lekcji" wyśmienicie smakowały pieczone kiełbaski i chlebek z grilla, które przygotowali dla dzieci rodzice w miejscu do grillowania udostępnionym przez nadleśnictwo.

Serdecznie dziękujemy leśniczemu - Panu Łukaszowi Szatanowi za niezwykle ciekawe zajęcia i rodzicom za pomoc.  
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Wolontariat


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości