E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wycieczka w Świętokrzyskie PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2023 09:18
13 czerwca uczniowie klasy 4a i 5a wraz z opiekunami udali się na wycieczkę w okolice Kielc. Pierwszym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu. Dzieci zwiedziły tam dwie wystawy o charakterze multimedialno – mechatronicznym:
– „Człowiek – niezwykła maszyna”, podejmująca zagadnienia związane z budową i funkcjami życiowymi człowieka.
– „Człowiek – trybik w machinie przyrody”, dotycząca zagadnień ekologiczno – przyrodniczych. Innowacyjne metody popularyzacji nauki prowadziły do aktywnego kontaktu ze zjawiskami naukowymi, a także umożliwiły uczestnikom eksperymentów wcielić się w rolę badaczy.
Kolejnym punktem było zwiedzanie Jaskini „ Raj”. Jaskinia jest jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju.
Zachwyca bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisk.
Po zwiedzaniu jaskini udaliśmy się do Chęcin aby wziąć udział w lekcji tematycznej „ Rycerze i zamki”. W trakcie lekcji poruszane były takie tematy jak: życie na zamku w XIV w., geneza i rozwój zamków, wykład bronioznawczy, kostiumy XIV; XV w. (szczegółowe omówienie elementów stroju i rynsztunku rycerskiego).
Naszą wycieczkę zakończyliśmy spacerem do ruin zamku królewskiego. Do dziś zachował się tam pełen obwód zewnętrznych murów obronnych, dwie wieże, baszta i fundamenty budynków mieszkalnych. W wieży wschodniej mieści się punkt widokowy, skąd przy dobrej pogodzie widać wierzchołki Tatr.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Wolontariat


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości