SŁODKA WYCIECZKA PDF Drukuj Email

W dniu 23 lutego klasy 0, IA i IIA  udały się autokarem na wycieczkę do Rzeszowa do Pijalni Czekolady. W planie wycieczki przewidziano spotkanie z cukiernikiem, degustację różnego rodzaju wyrobów czekoladowych, pokaz filmu pt. ,,Od ziarna do czekolady” oraz udział w warsztatach czekoladowych. Pani  cukiernik opowiedziała nam o tym, jak powstaje czekolada i różne jej rodzaje. Dzieci miały okazję zobaczyć drzewo, owoce i liście kakaowca, dowiedzieć się i zobaczyć w jakich częściach świata one rosną, poznać skrócony proces wytwarzania czekolady – poprzez obejrzenie filmu prezentującego prace przy zbiorach w Afryce. Dzieciom bardzo spodobała się fontanna czekoladowa, oraz wagoniki wiozące czekoladę. Następnie przyszedł czas na to, na co wszyscy czekali. Wzięliśmy udział w warsztatach czekoladowych. Każdy miał okazję samodzielnie zrobić czekoladowego lizaka i własną czekoladę, które mógł wzbogacić różnorodnymi owocowymi dodatkami według własnego uznania i smaku. Na zakończenie, wszystkie dzieci otrzymały upominki – wyprodukowane własnoręcznie czekolady i lizaki. Wycieczka należała do udanych a uśmiechy na twarzach dzieci mówiły jedno: Kochamy czekoladę!