Gala Wolontariatu PDF Drukuj Email
16 grudnia w trakcie  I Mieleckiej Gali Wolontariatu przedstawiciele Szkolnego Koła Wolontariatu otrzymali wyróżnienie za swoją działalność.
Wydarzenie miało miejsce w  SCK   w Mielcu  a jego inicjatorem był Poseł na Sejm RP Fryderyk Kapinos. Galę objęli swoim honorowym patronatem Małgorzata Gosiewska, Wicemarszałek Sejmu RP; Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki oraz Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności.
Głównym celem tego wydarzenia było docenienie działalności wolontariuszy, stowarzyszeń, organizacji pożytku publicznego oraz każdego kto podejmuje bezinteresowną działalność na rzecz drugiego człowieka na zasadzie wolontariatu – osoby fizyczne i osoby prawny (dzieci, młodzież, dorośli). Galę uświetnił koncert Mateusza Mijała