E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Warsztaty edukacyjne PDF Drukuj Email
25 listpoada 2022 r. uczniowie klas IA i IB wraz z wychowawcami udali się do Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” w Mielcu na warsztaty edukacyjne „Oświetlenie. Historie wybrane”.
Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia eksponatów - obrazów, mebli, zdjęć i pamiatek związanych z rodziną Oborskich. Dzieci poznały zasady zachowania i zwiedzania muzeum.

Warsztaty edukacyjne rozpoczęły się od zobaczenia animowanego filmu. Dzieci wraz z kosmonautą Beniem przeniosły się w czasie, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę świeci w nocy. Następnie wraz z przewodnikiem zwiedziły interaktywną wystawę pokazującą historię oświetlenia od pradziejów do współczesności. Zobaczyły prehistoryczną grotę i jej mieszkańca jaskiniowca, dawny średniowieczny zamek i wyposażenie rycerza, lichtarze, pochodnie oraz kolekcję przepięknych lamp naftowych. Poznały losy Ignacego Łukasiewicza, który pochodzi z naszych okolic, czasy elektryfikacji, urządzenia elektryczne z czasów PRL-u.
Podsumowaniem zajęć było wspólne wypełnienie kart pracy, z kolorowankami, zagadkami i łamigłówkami, które dzieci zabrały na pamiątkę wizyty w muzeum.

Na koniec wycieczki odbył się spacer wokół dworku po pięknym parku w zimowej scenerii.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Laboratoria przyszłości

logotyp-laboratoria.png - 16.13 Kb

Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości