Wyjazd do teatru klasy Ia PDF Drukuj Email
W ramach tygodnia tematycznego „Aktorzy w teatrze lalek”, 5 kwietnia br. uczniowie klasy I a uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Maska w Rzeszowie. W ramach wizyty w teatrze najpierw obejrzeli spektakl pt.: „Brzydkie Kaczątko”, po czym uczestniczyli w lekcji teatralnej pt.: „Lekcja w Muzeum Lalek Teatralnych czyli mali aktorzy w przenośnym kuferku.” Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zbiorami Muzeum Lalek Teatralnych Teatru Maska oraz spróbować wcielić się w rolę aktorów-lalkarzy.
Każdy chętny uczeń miał możliwość odgrywania ról różnymi rodzajami lalek: marionetkami, kukłami, pacynkami. Wszyscy zgodnie przyznali, że „ożywianie” lalek jest trudnym zadaniem. Przy okazji wizyty w teatrze uczniowie poznali również zawody związane z teatrem, dowiedzieli się czym zajmują się: aktorzy, scenarzyści, kostiumografowie oraz w jaki sposób powstają lalki.