E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Szkoła pamięta PDF Drukuj Email
Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji MEiN # Szkoła Pamięta. W ramach tej inicjatywy uczestniczyliśmy w przedsięwzięciu Światełko Pamięci dla Łyczakowa a wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu porządkowali na parafialnym cmentarzu opuszczone groby oraz zapalili znicze na mogiłach powstańca styczniowego i żołnierza AK. Dodatkowo  braliśmy udział w akcji BohaterOn. 10 listopada w trakcie uroczystego apelu wysłuchaliśmy pięknego montażu słowno- muzyczny zatytułowanego „Pociąg do Niepodległości”, a 11 listopada przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Bardzo aktywnie w akcję Szkoła Pamięta włączyli się nasi najmłodsi koledzy i koleżanki z klasy „0”: zebrali biało-czerwone znicze, odwiedzili cmentarz parafialny wspominając tych, którzy od nas odeszli, czcząc pamięci nie tylko bliskich zmarłych ale i tych cichych bohaterów, o których dzisiaj już nikt nie pamięta, odbyli wycieczkę do miejsca pamięci- kapliczki na starym cmentarzu  i zapalili znicze przed tablicami upamiętniającymi bohaterów z Chorzelowa i okolic poległych w obronie Ojczyzny. Zapoznali się z historią tego miejsca.
Na zajęciach pod hasłem "Pamiętamy o bohaterach" poznali postacie sławnych Polaków, między innymi, tych, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości, układali puzzle "Bohater na kasztance". W trakcie zajęć usłyszeli cykl opowiadań ilustrowanych tablicami pt."Listopadowe Święta - Wszystkich Świętych  i 11 listopada", zapoznali się z istotą tych świąt i wydarzeniami historycznymi, wykonali prace plastyczne na temat: "Jak obchodzono dzień Wszystkich Świętych w mojej rodzinie".
Na zajęciach "Jestem małym patriotą" dzieci dowiadywały sie nie tylko o ważnych wydarzeniach z historii Polski ale również  miejscowości, w której mieszkają, na spotkaniu z nauczycielem bibliotekarzem, poznali historię i legendę związaną z naszą miejscowością, oglądali prezentację multimedialną, rozpoznawali charakterystyczne miejsca, pomniki Chorzelowa i okolic.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości