E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Z wizytą w schronisku PDF Drukuj Email
27.10. 2021 r. uczniowie kl. 8c , a zarazem członkowie Szkolnego Koła Ekologicznego wraz z opiekunkami  udali się do Schroniska „ Pies i Kot”
w  Mielcu, aby przekazać zebrane podczas zbiórki dary. Po raz kolejny już zorganizowano w szkole akcję pod hasłem „ Pomóżmy zwierzętom przetrwać”, aby  uwrażliwić na los zwierząt porzuconych, niechcianych i opuszczonych. Celem akcji było uczenie szacunku i miłości do innych, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt, wdrożenie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce żywności oraz wpojenie chęci niesienia pomocy potrzebującym. Ilość zebranych rzeczy jest przykładem tego, że los czworonogów nie jest nam obojętny! Darczyńcom składamy ogromne podziękowania!  
Szkolną delegację powitał kierownik schroniska, który opowiedział m.in. o funkcjonowaniu instytucji, o pracy w schronisku, wolontariacie, napotykanych problemach, o tym, jakie są psie i kocie zwyczaje ( obecnie w schronisku przebywa 70 psów i 80 kotów). Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po terenie schroniska. Odwiedzili pomieszczenie, w którym mieszkają koty, zobaczyli boksy, w których przebywają psy, poznali  ich smutne i przejmujące historie. Zwiedzili  lecznicę dla zwierząt. Uczestniczyli również w spotkaniu z Kasią- technikiem weterynarii w ramach zajęć z doradztwa zawodowego. Dowiedzieli się, na czym polega praca technika i jaką szkołę wybrać, aby móc pomagać zwierzętom.
  Na pożegnanie otrzymali pamiątkowy dyplom  z podziękowaniem, foldery i kalendarzyki.

 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 25 gości