E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Wycieczka klas VIII do Lublina i Majdanka PDF Drukuj Email
12 października  uczniowie klas VIII wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Lublina. Jednym z celów wyjazdu było zwiedzanie niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Lublin Majdanek, który jest najstarszą w Europie instytucją muzealną upamiętniającą ofiary drugiej wojny światowej. Szacuje się, że w Majdanku zginęło ok. 80 tysięcy ludzi pochodzących z 50 różnych krajów. Uczniowie zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Oddali też  hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.
Ta niebywale smutna, ale cenna lekcja historii na pewno na długo zostanie w naszej pamięci.  Samo miasto Lublin zachwyciło nas  wielowiekową  historią opowiadaną przez muzea, zabytki, tradycyjne smaki oraz legendy ukryte w uliczkach, zaułkach i murach kamienic. Doświadczanie miasta rozpoczęliśmy od obejrzenia ekspozycji stałych Zamku Lubelskiego. Obejrzeliśmy między innymi galerię polskiego malarstwa od XVII do XX w. (m.in. "Unia Lubelska" Jana Matejki), a także malarstwa obcego od XVII do XIX w. (m.in. "Piłat umywający ręce" Hendrick ter Brugghena). Zwiedzanie skończyliśmy spacerem  po Starym Mieście. W   tym pięknym miejscu mogliśmy podążać szlakiem historycznego bogactwa, wielokulturowych korzeni, a także wciąż żywych tradycji okresu jagiellońskiego i diaspory żydowskiej.
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 15 gości