3 Maj PDF Drukuj Email
Witaj 3 Maj

Dniu Trzeciego Maja, dniu nam święty,
Hołd Ci należy nieść,
Choć dziś narodu cel wytknięty
Pamięci twojej cześć!

W Zespole Szkół w Chorzelowie dnia 4 maja 2011 roku odbyła się akademia z okazji 220. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klas gimnazjalnych wraz z nauczycielami – p. Lidią Kutrybałą, Aliną Łukaszek, Renatą Flis oraz Sylwią Kanią przygotowali montaż słowno-muzyczny, upamiętniający czasy XVIII-wiecznej Polski.
Akademię rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu Polski, następnie obejrzeliśmy występy naszych koleżanek i kolegów. Uczennice klas pierwszych i drugich zaśpiewały patriotyczne piosenki, natomiast grupa uczniów kl. I, II oraz III zaprosiła wszystkich uczestników do wędrówki przez wieki, przybliżając nam wiedzę, dotyczącą tego ważnego wydarzenia z historii naszego narodu.
Każdy z nas, z uwagą słuchał przepięknie recytowanych wierszy o ojczyźnie oraz starał się przyswoić jak najwięcej informacji, gdyż dzień 3 maja jest bardzo ważną datą w historii Polski-to dzień wolności dla Polaków.

zobacz galerię
Joanna Kędzior, kl. III”d”