E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Pomóżmy zwierzętom! PDF Drukuj Email
27.02.2020 r. uczniowie kl. VIc  pod opieką p. Lidii Kutrybały udali się do Schroniska dla zwierząt w Mielcu, aby przekazać zebrane dary. Wyjazd poprzedzony był akcją charytatywną „ Pomóżmy zwierzętom przetrwać”, w której wzięła udział cała społeczność szkolna i przedszkolna.

Wcześniej uczniowie wykonali plakaty, aby rozpropagować akcję. Z ogromnym zaangażowaniem, przez cały miesiąc, zbierali suchą i mokrą karmę dla psów i kotów, puszki, saszetki, produkty żywnościowe, koce oraz zabawki.

Po przybyciu na miejsce i przekazaniu darów mieli możliwość uczestniczyć w spotkaniu  związanym z preorientacją zawodową. Dzięki pracownikom schroniska mogli poznać pracę osób tam zatrudnionych, obowiązujące zasady, wytyczne dotyczące oddania zwierząt oraz ich adopcji i pielęgnacji. Zrozumieli, że trzeba pomagać potrzebującym, reagować, gdy dzieje się krzywda.
Po raz pierwszy także zwiedzili kociarnię, zobaczyli psie wybiegi oraz poznali przejmujące historie niektórych porzuconych  psów. Dowiedzieli się, że w chwili obecnej schronisko – miejsce, gdzie nieważna jest metryka ani wygląd, gdzie każdy niechciany zwierzak znajdzie azyl, czyli bezpieczny kąt i pełną miskę, zamieszkuje 79 psów i 29 kotów.
Na koniec wizyty, z rąk pracowników schroniska, odebrali dyplom, który jest podziękowaniem i wyrazem wdzięczności dla wszystkich ludzi dobrej woli – przedszkolaków, uczniów, rodziców i nauczycieli.
L.K.
 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości