Pokaz historyczny grupy "Rekonstrukto" PDF Drukuj Email
4 lutego 2020 r. przybyła do naszej szkoły grupa "Rekonstrukto", która zaprezentowała pokaz historyczny związany z I i II wojną światową. Aktorzy opowiedzieli o historii wojen i zwyczajach żołnierkich. Przedstawili mundury i wyposażenie żołnierzy oraz sprzęt, którymi posługiwali się żołnierze i sanitariuszki w czasach I i II wojny światowej.
Duże zainteresowanie wzbudziły maski przeciwgazowe i radiostacja.

Uczniowie asystowali podczas pokazów i na własnym ciele mogli przekonać się jak ciężki jest żołnierski plecak i jak wymagająca dużej sprawności fizycznej potrafi być żołnierska musztra.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń mógł przymierzyć żołnieski hełm, dotknąć przywiezione eksponaty i dopytać o ciekawostki związane z historią wojenną.
J.G.