E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Spotkanie ze sztuką klas 0 - III PDF Drukuj Email
27 stycznia 2020 r. uczniowie klas 0 - III po raz kolejny wyjechali do SCK w Mielcu na spotkanie ze sztuką. Na scenie obejrzeli spektakl "Najpiękniejsze baśnie Dalekiego Wschodu" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

Spektakl przybliżył dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu, panujące kiedyś zwyczaje i obrzędy oraz przedstawił najbardziej znanych bohaterów opowieści Dalekiego Wschodu - Alladyna, Ali Babę, Szeherezadę, Leilę, Sindbada Żeglarza. Brawurowa gra aktorów spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem widzów, a efekty specjalne rozbudziły wyobraźnię i zachęciły najmłodszych do czytania baśni.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w galerii SCK, gdzie dzieci obejrzały niezwykle ciekawą wystawę obrazów przedstawiającą sceny z oper Stanisława Moniuszki. To kolejne spotkanie uczniów naszej szkoły z postacią i twórczością słynnego polskiego kompozytora i dyrygenta. W trakcie oglądania wystawy dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawostek zarówno muzycznych jak i plastycznych. Obejrzały dzieła wykonane w różnych technikach - grafika, pastele olejne, kredki ołówkowe, kolaże, akwarele.

Spotkania ze sztuką rozwijają zainteresowania, wyobraźnię, kreatywne myślenie, wrażliwość, szczególnie u najmłodszych dzieci.
J.G.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości