E-learning

 

NASZE SUKCESY

 

SOCRATES


 

WAŻNE STRONY

Bezpieczna Szkoła

http://bezpieczna-szkola.com/bezpieczna-szkola-2012-i-tura.html

BIP

SONDA

Co najchętniej robisz w czasie wolnym?
 
Razem na Święta PDF Drukuj Email
Szkolne Koło Wolontariatu działające w Zespole Szkół w Chorzelowie z ogromną radością włączyło się w ogólnopolski  projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej „Razem  na Święta”. Swoje działania rozpoczęło w listopadzie przygotowując się po raz czwarty do akcji Szlachetna Paczka. Wolontariusze przygotowali świąteczne stroiki i kartki, które rozprowadzali wśród lokalnej społeczności zbierając datki na przygotowanie Paczki.

W dalsze przygotowania zaangażowana była cała społeczność szkolna. Uczniowie przynosili produkty żywnościowe o dłuższym terminie przydatności do spożycia oraz chemię gospodarczą. Akcja Szlachetna Paczka zakończyła się pełnym sukcesem. W grudniową sobotę, w „Weekend Cudów ”, Wolontariusze z SKW dostarczyli paczki potrzebującej rodzinie. Było to radosne i przejmujące spotkanie. Obdarowani nie kryli łez wzruszenia dziękując za okazaną im pomoc.
Równolegle do działań związanych ze Szlachetną Paczką prowadzona była zbiórka artykułów spożywczych i chemii gospodarczej w ramach akcji Caritasu - Torba Charytatywna. Każda klasa, oddziały przedszkolne oraz nauczyciele otrzymali swoje Torby, które szybko zapełniły się przyniesionymi produktami. Zebrane rzeczy zostały przekazane do oddziału Caritas działającego przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie a stamtąd trafiły na Święta do samotnych i potrzebujących osób.
W przedświątecznym tygodniu, jak co roku, Wolontariusze wybrali się do Ośrodka Pielęgnacyjno- Opiekuńczego w Rożniatach na wspólne kolędowanie. Takie spotkania są zawsze ogromnym przeżyciem zarówno dla pensjonariuszy obdarowanych wykonanymi przez uczniów świątecznymi kartkami, jak i dla odwiedzających.
Święta to szczególny czas kiedy nikt nie powinien być głodny, samotny czy smutny. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i nauczycieli  oraz wsparciu rodziców i społeczności lokalnej mieliśmy okazję sprawić by choć dla niektórych ten czas stał się radośniejszy.
M.P.


 
Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer Byjoomla Synegy Font changer

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa


Wolontariat


MAPA KULTURY

 

KOMISJA EUROPEJSKA


 

FRSE

Erasmus+

eTwinning

KOŁO MUZYCZNE


 

KOŁO EKOLOGICZNE

 

WERSJE JĘZYKOWE

GOŚCIMY

Naszą witrynę przegląda teraz 23 gości