"Czytanie naszą codziennością" PDF Drukuj Email
Uczniowie klasy 2a w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa realizują projekt "Czytanie naszą codziennością". Celem projektu jest wdrożenie nawyku codziennego czytania wybranych przez dzieci książek. Przygodę z projektem drugoklasiści rozpoczęli od przyniesienia do szkoły swoich ulubionych książek i czytaniu ich w otoczeniu przyrody w jesiennym parku oraz założeniu Dzienników Książek.

W każdy piątek uczniowie przedstawiają kolegom książkę, którą przeczytali w ciągu tygodnia. W Dziennikach Książek dokumentują metryczkę książki oraz wykonują ilustrację i zapisują kilka zdań na temat przeczytanej pozycji. Po prezentacji swoich książek, dzieci zgromadzone w kręgu słuchają fragmentów najciekawszych książek pożyczonych z biblioteki lub przyniesionych z domu, czytanych na głos przez nauczyciela.

Projekt wdraża dzieci do codziennego czytania, uczy śmiałości w prezentowaniu na klasowym forum wybranych książek, zachęca rówieśników do sięgnięcia po ciekawe pozycje książkowe.
J.G.