Czerwiec 2023 PDF Drukuj Email
Zajęcia zrealizowane w ramach projektu „ Laboratoria przyszłości” w czerwcu 2023 r.

Edukacja informatyczna klasa I A

Temat: Mój robot, podstawy programowania

Edukacja informatyczna klasa I A
Temat: Mój robot, polecenia dla robota

Edukacja informatyczna klasa I B
Temat: Mój robot, polecenia dla robota

Wiedza o społeczeństwie klasa VIII A:
Temat : Wykonanie i obróbka zdjęć do tablicy "Sukcesy naszych uczniów".

Technika klasa IV A:
Temat: Zdrowie na talerzu - pomysł na zdrową sałatkę

Technika klasa VI A:
Temat: Podstaway elektroniki z wykorzystaniem robotów

Technika klasa VI A:
Temat: Elementy elektroniki z wykorzystaniem robotów

Plastyka klasa VI A:
Temat:  Ceramika użytkowa.
W ramach lekcji uczniowie malowali naczynia ceramicznopodobne, po czym wypiekali je w piekarniku zakupionym w ramach projektu Labolatoria przyszłości

Języ polski  klasa VI A
Temat: Jesteśmy jak bohaterowie powieści ,,Feliks, Net i Nika …”- wykonujemy cyborga.Uczniowie podczas lekcji języka polskiego wykonywali robota- cyborga. Prezentowali efekty swojej pracy na forum klasowym.Podczas lekcji wykorzystywali pistolety i klej na gorąco. Łączyli kilka elementów ze sobą i tworzyli robota.

Języ polski  klasa VI A

Godzina wychowawcza  klasa VII A
Temat: Korzystanie z kuchni oraz sprzętu kuchennego, robienie tostów.

Języ polski  klasa VIIIA  , VIII B
Temat: "Produkcja mydła w warunkach domowych" z wykorzystaniem sprzętu i akcesoriów kuchennych z Laboratorium Przyszłości

Wychowanie fizyczne  klasa VIIIA
Temat:Sami tworzymy przekąski" .Zajęcia polegały na wykrawaniu za pomocą foremek ciastek z wcześniej przygotowanego przez uczniów w domu ciasta.Nauczycielka omówiła zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych - piekarnik. Koordynowała wypiekanie ciastek jak również ich wycinanie. Gotowe wypieki dzieci mogły zjeść lub zabrać do domu.Podczas zajęć zostały wykorzystane następuję przybory: wałki, stolnice, piekarnik, fartuchy, rękawice kuchenne.