Luty_2023 PDF Drukuj Email
Zajęcia zrealizowane w ramach projektu „ Laboratoria przyszłości” w lutym 2023 r.

Przyroda klasa 4
Temat: "Bomba witaminowa" przygotowanie koktajli owocowo - mlecznych z wykorzystaniem sprzętu i akcesoriów kuchennych z Laboratorium Przyszłości.

Zajęcia świetlicowe
Temat: Serduszka walentynkowe – zajęcia manualne, origami. Wykorzystanie narzędzi z Laboratorium przyszłości: kleju na gorąco oraz czarodziejskiego kleju.

Zajęcia świetlicowe
Temat:Fotografia cyfrowa. dodawanie teskstu do zdjęć

Temat:
Motylki z papieru- prace plastyczne z wykorzystaniem sprzętu z LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

Edukacja wczesnoszkolna klasa I B
Temat:
"Laurki i prezenty z okazji Dnia Babci i Dziadka" - prace plastyczno - techniczne z wykorzystaniem narzędzi i przyborów z Laboratorium Przyszłości.

Edukacja wczesnoszkolna klasa IIII A
Temat: "Wykonanie zdrowych soków i koktajli" w ramach Laboratorium Przyszłości, budowa sokowirówki i wyciskarki, bezpieczeństwo podczas obsługo urządzeń.

Technika klasa IV A
Temat:
Drogowe koło fortuny lub kostka do gry ze znakami drogowymi- praca wytwórcza z użyciem materiałów (Taśma miernicza, klej)

Technika klasa V A
Temat:
Kompozyty jako materiały przyszłości- Wykonanie "Ekostworka "z róznych dostępnych materiałów tj. tworzywa sztuczne, drewno, metal.

Technika klasa VI A
Temat: Domowe AGD- praca wytwórcza z użyciem materiałów( klej na gorąco, taśma miernicza, nożyk )

Informatyka klasa VI A
Temat: Fotomontaż - zdjęcia cyfrowe- wstawianie własnego zdjęcia do wybranego tła

Informatyka klasa VI A
Temat: Fotomontaż - wstawianie własnego zdjęcia do wybranego tła

Plastyka klasa V A
Temat: "Mój wymarzony pokój ", wykorzystując narzędzia plastyczne, klej na gorąco oraz pistolet

Plastyka klasa VI A
Temat: Sztuka ludowa. Malowanie farbami na porcelanie, wypiekanie w piekarniku naczyń w postaci kubków i talerzyków.

Język niemiecki klasa VII A
Temat: Pizzatag,  przygotowanie  pizzy według przepisu. Przy tym poznali niemieckie nazwy produktów spożywczych i czynności do jej wykonania. Wykorzystaki sprzęt: AGD w tym piekarnik, stolnica, wałek, zestaw noży i desek, fartuchy, rękawice.